Rozpoczął się proces 27-letniego mężczyzny oskarżonego o zabójstwo brata bliźniaka.
Rozpoczął się proces 27-letniego mężczyzny oskarżonego o zabójstwo brata bliźniaka.

Mrożąca krew w żyłach zbrodnia. Po libacji zabił swojego brata bliźniaka

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
Przed Sądem Okręgowym w Poznaniu rozpoczął się we wtorek proces 27-letniego mężczyzny oskarżonego o zabójstwo brata bliźniaka. Zdarzenie miało miejsce w czerwcu ub. roku w Kłecku (Wielkopolskie).

Pili alkohol, brali narkotyki

19 czerwca 2021 roku Mateusz G. miał zadać bratu siedem ciosów nożem. Wcześniej w mieszkaniu, które obaj wynajmowali, pili alkohol i zażywali narkotyki. W wyniku doznanych obrażeń Patryk G. zmarł, mimo udzielonej pomocy medycznej. Jego brat został oskarżony o zabójstwo.

We wtorek oskarżony przyznał się do zranienia brata. Zapewnił, że nie chciał zrobić mu krzywdy.

Polecamy:

Niemal 3 mld zł trafiło do Skarbu Państwa. To absolutny rekord

Wałęsa o filmie o Adamowiczu: Jakby sprawca prowadził śledztwo na miejscu zbrodni [WYWIAD]

– Wtedy nie kłóciliśmy się, wszystko było w porządku. Poszliśmy do kolegi, tam wypiliśmy dwie półlitrówki i wróciliśmy do domu. Widziałem, że brat jest śpiący, chciałem go położyć spać. Wtedy brat zaczął się awanturować, wziął z szuflady z kuchni nóż i zaczął nim machać w moją stronę. Chciałem mu ten nóż wyrwać. Nie pamiętam, co się działo dalej – powiedział przed sądem Mateusz G.

– Potem zobaczyłem, że brat leży na łóżku zakrwawiony. Gdy zorientowałem się, że mam w rękach zakrwawiony nóż, pobiegłem po pomoc do sąsiadów – dodał.

Zaczął płakać

Oskarżony podkreślił, że brat był jego najlepszym przyjacielem i nigdy nie zrobiłby mu krzywdy. W pewnej chwili Mateusz G. zaczął płakać.

– Chciałem przeprosić moją mamę i rodzinę. Żałuję, że to się stało. Proszę o łagodną karę – powiedział. Oskarżony poprosił też o skierowanie na terapię. Przyznał, że w poprzednich latach, dzięki leczeniu, przez pewien czas utrzymywał abstynencję od alkoholu i narkotyków.

Wśród przesłuchanych we wtorek świadków była m.in. matka obu braci. – Tego dnia dostałam telefon od sąsiadki. Powiedziała, że Mateusz przybiegł, powiedział, że coś się stało i prosi o pomoc. Powiedziała też, że gdy weszła do mieszkania i zobaczyła Patryka we krwi wybiegła, zadzwoniła po karetkę i policję – powiedziała matka.

Matka zabitego i zabójcy

Kobieta dodała, że gdy przyjechała na miejsce zdarzenia, prowadzona była reanimacja rannego Patryka. Na miejscu była też policja. – Mateusz krzyczał, że nie zabił brata –powiedziała.

Matka obu braci zaznaczyła, że Mateusz i Patryk mieli ze sobą bardzo dobre relacje, nigdy się ze sobą nie rozstawali. – Mateusz bardzo pomagał Patrykowi, przez pewien czas utrzymywał go. Patryk nie był tak samodzielny jak Mateusz – powiedziała.

Przyznała też, że bracia mieli problem z uzależnieniami, zależało jej na tym, by trafili na leczenie. Podała, że Patryk bywał agresywny względem niej - nawet wtedy Mateusz próbował chronić brata.

– Ja się syna Patryka bałam od tego czasu jak mnie rzucił na ścianę. Nie zgłosiłam tego na policję. Syn, który nie żyje, powiedział mi kiedyś, że to on wciągnął Mateusza w narkotyki – powiedziała. Kobieta podkreśliła przed sądem, że wybaczyła Mateuszowi. 

KW

Czytaj dalej:

Komisja dotycząca Pegasusa. Kukiz stawia opozycji mocny warunek

Europoseł Halicki broni słów Ponsa. „Nie ma w nich nic nieodpowiedniego”

Gowin znowu w grze. Nigdy nie czuł się tak silny

Wstydliwa przypadłość po COVID-19

Wściekłość w PiS po wypowiedzi Ponsa. Europoseł EPL chce „pomóc Polakom zmienić władzę”

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo