Podał się do dymisji, ale na Polskim Ładzie jeszcze zarobi. Monstrualna odprawa

PAP/Radek Pietruszka
PAP/Radek Pietruszka
Tadeusz Kościński wziął na siebie porażkę Polskiego Ładu. Dla osłody dostanie trzymiesięczną odprawę, czyli 53 tys. zł.

Minister finansów Tadeusz Kościński wziął na siebie odpowiedzialność za chaos, jaki wprowadził Polski Ład i podał się do dymisji. Zgodnie z przepisami należy mu się trzymiesięczna odprawa - 53 tys. zł, obliczył Super Express.

Kościński dostanie wysoką odprawę

Kościńskiemu należy się trzymiesięczna odprawa w wysokości 53 tys. zł, chyba że polityk znajdzie w tym czasie lepiej płatną posadę. Jeśli zatrudni się w miejscu, w którym będzie zarabiał mniej niż 17 700 zł miesięcznie, przez trzy miesiące będzie otrzymywał wyrównanie.

- Odchodząc, Kościński powiedział, że bierze na siebie odpowiedzialność za katastrofę Polskiego Ładu, za kłopoty emerytów, nauczycieli, funkcjonariuszy, którzy otrzymali mniejsze wypłaty - tłumaczył w rozmowie z Super Expressem Cezary Grabarczyk z PO.

- Teraz można tylko apelować, aby, sam biorąc serio to oświadczenie o odpowiedzialności, przekazał tę odprawę na przykład na organizację pożytku publicznego - zaproponował polityk opozycji.

Kościński milioner

Tadeusz Kościński może pochwalić się sporym majątkiem. Super Express przypomina, że były minister ma na koncie ponad 660 tys. zł, 387 tys. funtów brytyjskich i 102 euro.

Część pieniędzy Kościński inwestował - w akcjach, obligacjach i funduszach indeksowych ETF ma ulokowane łącznie 4,2 mln zł. Według obliczeń SE w październiku ub. r.  środki pieniężne i akcje Kościńskiego były warte ok. 7 mln zł.

Do tego dochodzą jeszcze nieruchomości, w posiadaniu których jest polityk PiS - dom o powierzchni 356 mkw z dużą działką i dwa niemałe mieszkania o pow. 70 i 104 mkw.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj65 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka