Małopolska Kurator Oświaty: Córkę żołnierza AK chcą rozliczać spadkobiercy komuny

PAP/Łukasz Gągulski
PAP/Łukasz Gągulski
Barbara Nowak skrytykowała kontrolę poselską parlamentarzystów Lewicy. "Małopolską Kurator Oświaty (córkę żołnierza AK) przychodzą rozliczać ze współpracy z rodzicami uczniów spadkobiercy komuny w linii ideologicznej" - napisała.

Posłowie Lewicy - Daria Gosek-Popiołek, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i Maciej Gdula zapowiedzieli na dziś kontrolę poselską w małopolskim kuratorium oświaty. To nie spodobało się Barbarze Nowak, Małopolskiej Kurator Oświaty, która zasłynęła ostatnio ze swoich antyszczepionkowych wypowiedzi.

Barbara Nowak wściekła

"POLSKA 33 lata po obaleniu PRL. Małopolską Kurator Oświaty (córkę żołnierza AK), przychodzą rozliczać ze współpracy z rodzicami uczniów, spadkobiercy komuny w linii ideologicznej @dgpopiolek @AgaBak i rodzinnej @m_gdula syn wicemin. Kiszczaka, członka KC PZPR Koszmar historyka" - napisała na Twitterze Nowak (pisownia oryginalna).

Kurator Oświaty jest zdania, że to "zemsta za lex Czarnek", o czym też napisała na Twitterze.

Kontrola poselska ma dotyczyć przebiegu spotkania Barbary Nowak z przedstawicielami organizacji rodzicielskich i nauczycielskich, które sprzeciwiają się nauczaniu zdalnemu 31 stycznia. Z ust kurator miały paść wówczas słowa:

- Wracamy do zasadniczego pytania. Czy naprawdę najważniejsze jest być zdrowym, za wszelką cenę? Czy resztę możemy przekreślić, bo to zdrowie jest najważniejsze?

Kontrola ma dotyczyć również treści, które pojawiają się na kanale Kuratorium Oświaty w Krakowie i dotyczą m.in. szczepień dzieci.

Niejedyna kontrola

Kontrolę przeprowadzą również parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej. Na Twitterze pojawił się wpis Katarzyny Lubnauer ze zdjęciem kartonów, w których znajdują się wydrukowane maile.

Wydrukowane maile (31 tys. wiadomości) mają dotyczyć protestu opiekunów "przeciwko wchodzeniu osób i organizacji do szkół bez wcześniejszej zgody rodziców".

Kurator stwierdziła, że maile w większości są anonimowe.

Zobacz: Polonez przed Pałacem Prezydenckim. Jak zdecyduje Andrzej Duda ws. lex Czarnek?

Zdaniem posłów KO dane o skargach są nieprawdziwe, dlatego zdecydowano też przeprowadzić kontrolę.

"Niszczenie cywilizacji chrześcijańskiej"

- Atak środowisk neomarksistowskich na polskie szkoły jest przekazem niszczącym fundamenty cywilizacji chrześcijańskiej - stwierdziła dziś Barbara Nowak podczas konferencji prasowej w Krakowie. Dodała, że ten atak jest "ogromny" i płynie z różnych źródeł, a "jednym nich są samorządy, które przekraczają prawa, wchodzą z programami rzekomo zdrowotnymi" do szkół.

- Tzw. lex Czarnek uwolni dyrektorów od tego deliktu moralnego. Spowoduje, że nie dyrektor, lecz kurator zdecyduje, które organizacje wejdą do szkół - powiedziała Barbara Nowak.

- Panie prezydencie, bardzo prosimy, by można było zadbać, aby nasze dzieci w polskich szkołach były bezpieczne, od ich edukacji, wychowania, zależy, jaka ta Polska będzie. Lex Czarnek jest ustawą, która efektywnie uchroni dzieci - zaapelowała.

Zobacz: Pierwsza dama dostrzega zagrożenia, jakie może nieść za sobą "lex Czarnek"

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj85 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo