Największe partie tracą, sensacja w Sejmie

Posłowie w Sejmie, zdj. ilustracyjne fot. gov.pl
Posłowie w Sejmie, zdj. ilustracyjne fot. gov.pl
Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to nieźle namieszałyby na politycznej scenie. Do Sejmu wszedłby PSL, który do tej pory znajdował się pod kreską - wynika z sondażu Research Partner na panelu Ariadna.

Zjednoczona Prawica bez zmian

Najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, którą poparłoby 31,1 proc. ankietowanych. Jest to wynik praktycznie na poziomie sprzed dwóch tygodni, kiedy to rządząca partia miała wynik o 0,2 proc. lepszy - zauważa Research Partner.

Polecamy:

Tracą partie Tuska i Hołowni

Duży spadek zanotowała Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 23,7 proc. badanych (-3,6 proc.). Na mniejsze niż zwykle poparcie mogłaby liczyć Polska 2050 Szymona Hołowni, która otrzymałaby już tylko 9,9 proc. głosów Polaków (-1,7 proc.).

PSL w Sejmie!

Co ciekawe, kiedy tracą duzi, to zyskują małe partie. Do parlamentu spokojnie weszłaby Lewica z dorobkiem 8,8 proc. głosów (+2,1 proc.), a na drugim biegunie Konfederacja z poparciem 8,3 proc. (+0,4 proc.).

Wreszcie spory wzrost zaliczyło PSL, które zanotowało wzrost z 3,9 proc. do 5,8 proc. i przekroczyło próg wyborczy.

Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem.

8,3 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos (-0,7 proc.). Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 61 proc.

Badanie preferencji politycznych Polaków przeprowadziła firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna w dniach 11-14 lutego 2022 roku.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj28 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka