Kraków: Potężna wichura zerwała dach Biedronki. Nagranie budzi strach

źródło: Łowcy Burz Południe - małopolskie i śląskie
źródło: Łowcy Burz Południe - małopolskie i śląskie
Jak podaje portal kraków.naszemiasto.pl, w wyniku ogromnego wiatru, w czwartek zerwany został dach ze sklepu Biedronka przy ul. Półłanki w Krakowie. Obecnie nie ma wieści na temat rannych.

Na miejscu pracują służby, a sklep tymczasowo został zamknięty. W Internecie zamieszczono nagranie z monitoringu, na którym widoczne jest owe zdarzenie.

Zauważyć można jak oderwane elementy dachu niesione przez wichurę, z dużym impetem lądują na sąsiadującym parkingu, na którym zaparkowanych było kilkanaście pojazdów. Samochody w wyniku wypadku doznały wielu uszkodzeń.

Zobacz też:

Dramatyczne wiatry w Małopolsce. Tragedia na placu budowy w Krakowie

Wcześniej w ciągu dnia doszło do tragedii, podczas której na budowie osiedla przy ul. Domagały w Krakowie nawałnica spowodowała przewrócenie dźwigu. W wyniku wypadku zginęły dwie osoby.

W Małopolsce aktualnie obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnymi wichurami. Straż Pożarna notuje coraz więcej zgłoszeń. Wezwania dotyczyły głównie połamanych i przewróconych drzew. Uszkodzonych zostało też wiele budynków mieszkalnych, w których pozrywane zostały dachy.


RB

Czytaj dalej: 

Lubię to! Skomentuj29 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości