Gerhard Schröder zabrał głos w sprawie rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Były Kanclerz Niemiec Gerhard Schröder nadzoruje Nord Stream 2. Fot: Wikipedia/Olaf Kosinsky
Były Kanclerz Niemiec Gerhard Schröder nadzoruje Nord Stream 2. Fot: Wikipedia/Olaf Kosinsky
Były Kanclerz Niemiec Gerhard Schröder zabrał głos w sprawie inwazji rosyjskiej na Ukrainę. Były kanclerz, który do dziś zasiada w radach dyrektorskich rosyjskich spółek Rosfnet i Nord Stream 2 od lat był krytykowany za czerpanie korzyści finansowych od reżimu Putina oraz ułatwianiu biznesowych relacji Rosji z Zachodem.

Gerhard Schröder zabiera głos w sprawie rosyjskiej inwazji na Ukrainę

- Wojna i związane z tym cierpienie musi zostać jak najszybciej zakończone. To jest odpowiedzialność rosyjskiego rządu - napisał w serwisie Linkedin były Kanclerz Niemiec Gerhard Schröder.

Czytaj: Rosja zaatakowała Ukrainę. Czytaj naszą relację

Czytaj: Dyplomacja w obliczu wojny. Były ambasador: Czeka gra nerwów, widać szaleństwo Putina

- W ostatnich latach mówiono dużo o błędach i zaniedbaniach w relacjach pomiędzy zachodem i Rosją. I było wiele błędów po obu stronach. Ale interesy Rosji nie usprawiedliwiają użycia militarnych środków. - dodał Schröder.


image

Wpis byłego kanclerza Niemiec Gerhard Schrödera w serwisie Linkedin 

- Patrząc w przyszłość, przy konstruowaniu niezbędnych sankcji, należy brać pod uwagę polityczne, gospodarcze powiązania, które istnieją pomiędzy Rosją i Europą. Bo one , mimo dramatycznej sytuacji, są bazą dla nadziei, którą mamy wszyscy: że dialog o pokoju i bezpieczeństwie na naszym kontynencie będzie znów możliwy - zakończył swój wpis były Kanclerz Niemiec. 

 Gerhard Schröder współpracuje z Rosyjskim biznesem

Po ustąpieniu ze stanowiska kanclerza i zakończeniu kariedy politycznej Schröder został w rosyjskim Gazpromie przewodniczącym Rady Dyrektorów rosyjsko-niemieckiego konsorcjum North European Gas Pipeline Company (NEGPC), budującego Gazociąg Północny (Nord Stream2).

PP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj99 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka