PAP/EPA/ALISA YAKUBOVYCH
PAP/EPA/ALISA YAKUBOVYCH

Nie chciał oddać telefonu rosyjskiemu żołnierzowi. Został zastrzelony

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 90
W okupowanym przez siły rosyjskie Berdiańsku nad Morzem Azowskim rosyjski żołnierz zastrzelił mieszkańca, który odmówił oddania mu telefonu - poinformowały władze obwodu zaporoskiego. Tymczasem rosyjskie lotnictwo atakuje miejscowość Sartana w obwodzie donieckim – podała agencja Ukrinform.

Mieszkaniec Berdiańska został zastrzelony za to, że nie dał rosyjskiemu żołnierzowi swego telefonu komórkowego, by ten mógł zatelefonować do domu. Powiadomił o tym na kanale Telegramu przedstawiciel Rady Obrony Obwodu Zaporoskiego Iwan Arefjew. Berdiańsk jest położony w tym regionie Ukrainy.

Berdiańsk. Mieszkaniec zastrzelony przez żołnierza

Arefjew dodał, że zebrano dowody grabieży, jakich dopuszczają się rosyjscy żołnierze w sklepach i na stacjach benzynowych. Są to nagrania z kamer przemysłowych lub filmy nagrywane przez mieszkańców.

Berdiańsk został zajęty w nocy z niedzieli na poniedziałek przez siły rosyjskie. Podczas zdobywania miasta jedna osoba zginęła, a inna została ranna.

Rada miejska Mariupola w obwodzie donieckim powiadomiła natomiast na Facebooku, że lotnictwo rosyjskie atakuje pobliską Sartanę. „Bomby spadły na budynki mieszkalne” – poinformowano.


SW


Czytaj też:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj90 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka