Niespodziewana wyprawa Rosji. Prezydencki samolot leci do Waszyngtonu

By Dmitry Petrov - http://russianplanes.net/ID53160, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16398601
By Dmitry Petrov - http://russianplanes.net/ID53160, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16398601
Rosyjski samolot prezydencki Ił-96 leci z Sankt Petersburga do Waszyngtonu. Tym samym samolotem rosyjska delegacja przyleciała do Białorusi na rozmowy z Ukrainą.

Samolot prezydencki z Sankt Petersburga do Waszyngtonu leci po wypędzonych z USA Rosjan.

Rosyjski samolot leci do Waszyngtonu

Samolot ma wylądować o godz. 13:32 czasu lokalnego, czyli ok. godz. 19.32 czasu polskiego.

Z powodu sankcji nałożonych na Rosję  przez zdecydowaną większość krajów Europy, rosyjski samolot musi omijać przestrzeń powietrzną niektórych państw. To oczywiście znacznie wydłuża podróż - Rosjanie musieli przelatywać wokół terenów Skandynawii i omijając teren Islandii.

Kanał NEXTA donosi, że na pokładzie samolotu mają znajdować się rosyjscy dyplomaci, jednak te informacje nie zostały jeszcze potwierdzone.

Jeżeli delegacja rosyjska faktycznie jest na pokładzie, to prawdopodobnie dojdzie do rozmów z władzami Stanów Zjednoczonych w sprawie wojny Rosji i Ukrainy oraz jej zakończenia. Tym bardziej, że Amerykanie niedawno zapowiadali, że są gotowi do negocjacji ze stroną rosyjską.

SW


Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj49 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka