Tusk pozwał Sakiewicza. Poszło o wypowiedź dotyczącą śmierci Lecha Kaczyńskiego

Donald Tusk. Fot. PAP/EPA/Zsolt Szigetvary
Donald Tusk. Fot. PAP/EPA/Zsolt Szigetvary
Lider PO Donald Tusk złożył w piątek pozew do sądu przeciwko redaktorowi naczelnemu "Gazety Polskiej" Tomaszowi Sakiewiczowi - poinformował rzecznik PO Jan Grabiec. "Bezczelne kłamstwa muszą spotkać się ze zdecydowaną odpowiedzią" - podkreślił Grabiec na Twitterze.

Pozew od Donalda Tuska

"Przewodniczący Donald Tusk złożył dziś pozew przeciwko Tomaszowi Sakiewiczowi w sprawie naruszenia dóbr osobistych. Bezczelne kłamstwa muszą spotkać się ze zdecydowaną odpowiedzią" - napisał Grabiec.


W rozmowie z PAP rzecznik Platformy wyjaśnił, że chodzi o wypowiedź, która padła na antenie TVP Info w ostatnią niedzielę.


Rząd Tuska zrobił wszystko, co mógł, żeby uzależnić Polskę od rosyjskiego gazu. Tylko przez to, że jeszcze przez dwa lata żył Lech Kaczyński, zanim Tusk pozwolił go zabić Putinowi, nie udało się tych działań podjąć na tyle mocno i na tyle głęboko, że mogliśmy to wszystko w czasie rządów PiS odkręcić


– powiedział wówczas Sakiewicz.

Polecamy:

Ameryka uratowała Rosję przed bankructwem. Ale dlaczego?

Wielki koncert poparacia dla rosyjskiej armii w Moskwie. Zaskakujące przemówienie Putina

Sakiewicz kontra Tusk

W piątkowej rozmowie z PAP redaktor naczelny "GP" podtrzymał te słowa. – Sprawa jest oczywista, to przecież rząd podjął decyzję o obniżeniu statusu (lotu TU-154M) HEAD. To prawa ręka Donalda Tuska, pan (Tomasz) Arabski umawiał się z KGB-istami w Moskwie, co do przebiegu wizyty, a potem w czasie śledztwa się zachował tak, jakby był współwinny. To tylko potwierdzało moim zdaniem, że ryzykowali życiem prezydenta. Czy to planowali, tego nie wiem – powiedział Sakiewicz. – Dzisiaj wszystkie fakty, łącznie z ustaleniami podkomisji smoleńskiej na to wskazują – dodał.

Zdaniem Sakiewicza, Tusk powinien odpowiedzieć karnie za swe postępowanie. – Nie rozumiem dlaczego ten człowiek nie siedzi jeszcze w więzieniu – zaznaczył redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

KW

Czytaj dalej:

Gmyz: Armia niemiecka nie ma broni, ich łodzie nie pływają. Stan opłakany

Prezydent podpisał ustawę o obronie ojczyzny. “Wojna początkiem nowych czasów”

Były szef MON bez złudzeń: Rosja zrobi wszystko, by atak na Polskę był realny

Putin w Niemczech kupował co chciał. Na jaw wychodzą nowe fakty o jego majątku

Kapitalna akcja polskich sportowców, jest nagranie. Ty też możesz wesprzeć Ukrainę

Lubię to! Skomentuj191 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka