Wielki koncert poparcia dla rosyjskiej armii w Moskwie. Zaskakujące przemówienie Putina

źródło: PAP/EPA
źródło: PAP/EPA
Na stadionie Łużniki w Moskwie odbył się koncert poparcia dla rosyjskiej armii z okazji rocznicy aneksji Krymu. Według szacunków, w wydarzeniu mogło wziąć udział nawet 200 tysięcy osób.

Ogromny wiec w Moskwie

Z okazji rocznicy aneksji Krymu, na stadionie Łużniki w Moskwie zorganizowano koncert poparcia dla rosyjskiej armii.

Na wydarzeniu przemawiał prezydent Rosji Władimir Putin.

— Wejście w stylu amerykańskiego wrestlingu — skomentował redaktor portalu Meduza.

Zobacz też:

Przemówienie Putina

Prezydent Rosji wygłaszał przemówienie z podium otoczonego ogromną, pustą przestrzenią. Putin w ten sposób próbował utrzymać dystans, podobnie jak ma to miejsce podczas jego wystąpień przed kamerami. Tuż za rosyjskim przywódcą znajdował się transparent z napisem "Dla świata bez nazizmu. Dla Rosji".

Putin o Donbasie i wojnie w Ukrainie

Podczas przemowy prezydent Rosji wielokrotnie powtarzał oskarżenia o dokonywanie przez Ukraińców "ludobójstwa w Donbasie".

Odniósł się też do "operacji specjalnej", która ma miejsce w Ukrainie. Według Putina jej celem jest "zatrzymanie ludobójstwa w Donbasie", co może sugerować drastyczną redukcję listy celów, które wyznaczone były do osiągnięcia podczas inwazji przez stronę rosyjską.

Tajemnicze "zniknięcie" Putina?

Pod koniec przemówienia dokonano niespodziewanego cięcia, po którym prezydent Rosji w połowie zdania "zniknął bez śladu". 

Putin kończąc wystąpienie cytował słowa generała Fiodora Uszakowa, po czym opuścił scenę. Fragment ten nie został wyemitowany przez rosyjską telewizję.RB


Czytaj też:


Lubię to! Skomentuj37 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka