źródło: PAP
źródło: PAP

Putin traci nad sobą kontrolę? Niebywałe, co wygadywał w swoim przemówieniu

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 74
Władimir Putin wygłosił w państwowej telewizji propagandowe przemówienie. Prezydent Rosji przekonywał, że nie zamierza okupować Ukrainy. Odniósł się także do obywateli Rosji, którzy jego zdaniem mentalnie bardziej są związani z Zachodem. Ocenił, że mogą oni stać się "piątą kolumną". Zdaniem Putina celem Zachodu jest zniszczenie Rosji. Dodał, że jego kraj gotów jest do rozmów o neutralnym statusie Ukrainy.

Rosjanie przeciwni wojnie

Wiele tysięcy obywateli Rosji aresztowano za uczestnictwo w protestach przeciwko inwazji na Ukrainę. Prezydent Rosji przekonywał, że zatrzymania "uciekinierów" mają na celu "oczyszczenie" kraju.

Putin skrytykował Rosjan, którzy w jego ocenie mentalnie związani są bardziej z Zachodem niż z Rosją. Dodał, że prawdziwi obywatele Rosji szybko będą w stanie odróżnić "zdrajców od patriotów". Zdaniem prezydenta Federacji Rosyjskiej państwa Zachodnie usiłują podzielić Rosję i za pomocą "piątej kolumny" sprowokować konflikty wewnątrz obywateli kraju.

— Oczywiście oni (Zachód) spróbują postawić na tak zwaną piątą kolumnę, na zdrajców – na tych, którzy tu zarabiają, a tam mieszkają. Żyją nie w sensie geograficznym, ale w sensie ich myśli, ich niewolniczego myślenia — powiedział Putin po trzech tygodniach wojny.

— Każdy naród, a zwłaszcza naród rosyjski, zawsze będzie w stanie odróżnić prawdziwych patriotów od szumowin i zdrajców i wypluć ich jak muszkę, która przypadkowo wleciała im do ust — oznajmił.

Zobacz też:

Rosja gotowa do rozmów o neutralności Ukrainy

Prezydent Rosji stanowczo zapewniał, że w przypadku pogorszenia sytuacji gospodarczej, bank centralny tego kraju nie będzie musiał dodrukowywać pieniędzy. Ogłosił, że planowany jest wzrost wydatków na infrastrukturę i świadczenia socjalne. Sankcje nałożone na Rosję przez państwa zachodnie określił jako "wyzwania".

Władimir Putin oznajmił również, że Rosja jest gotowa do rozmów o neutralnym statusie Ukrainy.

— Kwestia zasadnicza dla naszego kraju i jego przyszłości – neutralny status Ukrainy, jej demilitaryzacja i denazyfikacja – byliśmy gotowi i jesteśmy gotowi do dyskusji w ramach negocjacji — powiedział.


RB


Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj74 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka