Boris Johnson i brytyjski minister finansów będą ukarani za imprezy podczas lockdownu

źródło: PAP
źródło: PAP
Brytyjski rząd poinformował, że premier Boris Johnson wraz z ministrem finansów Rishi Sunakiem zostaną ukarani przez policję, w konsekwencji organizowania w czasie lockdownu imprez i nieformalnych spotkań towarzyskich, które odbywały się przy Downing Street i Whitehall.

BBC poinformowało, że biuro premiera Borisa Johnsona potwierdziło otrzymanie przez polityków powiadomienia od londyńskiej policji dotyczącego wydania mandatów karnych. Pytany we wtorek o szczegóły, rzecznik premiera Wielkiej Brytanii nie skomentował sprawy.

— Boris Johnson i Rishi Sunak złamali prawo i regularnie okłamywali Brytyjczyków. Oboje muszą zrezygnować (ze stanowiska – przyp. red). — powiedział Sir Keir Starmer, lider brytyjskiej Partii Pracy.


Trwa śledztwo

Londyńska policja prowadzi śledztwo związane z nieformalnymi spotkaniami towarzyskimi, które miały miejsce w posiadłości Borisa Johnsona przy Downing Street No 10. Odbywały się one w czasie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. 

Dotychczas w ramach tego dochodzenia wystawiono 50 mandatów.


RB


Czytaj dalej:

Rosjanie wcielają siłowo mężczyzn na kontrolowanych obszarach. Wideo z Ługańska
Niemiecka prasa chwali Polskę. Tym razem za WOT i przykład dla Ukrainy Morawiecki ma powody do zadowolenia. Doceniają go nawet wyborcy opozycji Poważna wpadka "Wiadomości". Wizerunkowa katastrofa, ale są przeprosiny Premier zaapelował do Komisji Europejskiej o pomoc finansową dla Polski

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka