Krążownik "Moskwa" chwilę przed zatonięciem. Wstrząsające nagranie

źródło: Twitter / Rob Lee
źródło: Twitter / Rob Lee
Na Twitterze pojawiło się nagranie przedstawiające płonący okręt "Moskwa", chwilę przed jego zatonięciem po trafieniu przez ukraińskie rakiety.

Krążownik "Moskwa" zatopiony

W ubiegłym tygodniu doszło do zatopienia rosyjskiego krążownika "Moskwa". Rosyjskie Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że okręt zatonął podczas nieudanej próby holowania do portu.

— Podczas holowania krążownika 'Moskwa' do portu przeznaczenia statek stracił stateczność z powodu uszkodzenia kadłuba podczas pożaru w wyniku detonacji amunicji. W warunkach wzburzonego morza statek zatonął — informowano.

Morska straż graniczna Ukrainy przekazała, że sztorm uniemożliwił ewakuację załogi "Moskwy". Krążownik został trafiony dwoma pociskami typu Neptun. Rosja przekonywała, że na okręcie wybuchł pożar, nie podając przy tym jego przyczyny. Osoby, które poszły wraz z flagową jednostką i sprzętem wojskowym na dno, uznane są przez rosyjskie organy państwowe za "zaginione". 

Nagranie z płonącego krążownika

Na Twitterze udostępniono nagranie przedstawiające płonący okręt, krótko przed jego zatonięciem. Widać na nim gęste kłęby dymu wydostające się z krążownika. Trudno jednak dopatrzyć się sztormu, który doprowadziłby do katastrofy. 

 

W sieci pojawiło się również zdjęcie rosyjskiego okrętu Moskwa po ataku rakietowym.RB


Zobacz: 

Rosja straciła wart fortunę śmigłowiec. Zabójczy pocisk z broni za 100 dolarów

"Polacy zdają egzamin z człowieczeństwa, pomagając uchodźcom z Ukrainy"

Zełenski ostrzega Macrona, który chce negocjacji Rosji z Ukrainą. "On musi to zrozumieć"

Lubię to! Skomentuj86 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka