Tysiące Rosjan może stracić pracę. Moskwa szykuje plan pomocowy

źródło: Flickr / Larry Koester
źródło: Flickr / Larry Koester
— Około 200 000 osób jest zagrożonych utratą pracy w stolicy Rosji, ponieważ zagraniczne firmy zawiesiły działalność lub zdecydowały się opuścić rosyjski rynek — poinformowała w poniedziałek agencja Reutera.

Reuters cytuje mera Moskwy Siergieja Sobianina, który napisał na swoim blogu, że władze stolicy są gotowe wspierać osoby po utracie pracy, zapewniając im szkolenia oraz tymczasową pracę.

Moskwa przygotowuje plan pomocy

Mer Moskwy przekazał, że w zeszłym tygodniu przyjęty został plan pomocy dla zagrożonych utratą pracy mieszkańców Moskwy, opiewający na 3,6 miliarda rubli (ok. 38 milionów euro).

— Program ten dotyczy przede wszystkim pracowników firm zagranicznych, które czasowo zawiesiły swoją działalność lub zdecydowały się opuścić Rosję. Według naszych szacunków, około 200 000 osób jest zagrożonych utratą pracy — oznajmił Sobianin.

Kroki prawne w związku z blokadą aktywów

W poniedziałek prezes banku centralnego Rosji Elwira Nabiullina zapowiedziała, że podjęte zostaną kroki prawne w odpowiedzi na zamrożenie aktywów tzn. blokady rezerw złota, walut i środków należących do rosyjskich rezydentów.

Zagraniczne sankcje doprowadziły do zablokowania około 300 miliardów dolarów z około 640 miliardów dolarów, które Rosja posiadała w swoich rezerwach złota i walut w momencie rozpoczęcia, jak to określa, "specjalnej operacji wojskowej" na Ukrainie.


RB


Zobacz: 

Krążownik "Moskwa" chwilę przed zatonięciem. Wstrząsające nagranie

Zginęli na krążowniku Moskwa. Teraz ich bliscy skarżą się na kłamstwa władz

Ostrzał rakietowy Lwowa. Kolejne cele rosyjskiego agresora

Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka