Siergiej Szojgu wrócił i rzuca oskarżeniami. Zapowiada też nowe metody walki

Fot. MON Rosji structure.mil.ru
Fot. MON Rosji structure.mil.ru
Siergiej Szojgu pojawił się na spotkaniu z najwyższymi urzędnikami wojskowymi w kraju. W swoim przemówieniu poinformował o planie wprowadzenia nowych metod walki na Ukrainie i oskarżył USA oraz kraje zachodu o "przeciąganie rosyjskiej operacji wojskowej na Ukrainie".

Przemówienie ministra obrony Rosji wyemitowała telewizja Rossija 24. Nie wiadomo, czy spotkanie było transmitowane na żywo, czy też wcześniej nagrywane.

Jeśli informacja się potwierdzi, będzie to pierwsze wystąpienie od kilku dni. O samym Szojgu w ostatnim czasie było dość głośno, ponieważ pojawiły się doniesienia o jego możliwym zawale serca

Siergiej Szojgu mówi o "nowych metodach walki"

Siergiej Szojgu miał zapowiedzieć, że rosyjskie siły zbrojne wprowadzą nowe metody walki, które pozwolą armii "lepiej dostosować się do współczesnych warunków konfrontacji zbrojnej". Minister obrony Rosji uważa, że konsekwentne realizowanie planu MON doprowadzi do dalszego rozwoju armii i marynarki wojennej oraz wyposażenia ich w zaawansowany sprzęt wojskowy.

Siergiej Szojgu oskarża zachód i USA

Szojgu powiedział, że rosnąca ilość zagranicznej broni dostarczanej na Ukrainę "wyraźnie wskazuje na ich intencje sprowokowania kijowskiego reżimu do walki do ostatniego Ukraińca". Uważa też, że Rosja realizuje plan "wyzwolenia Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej", w odniesieniu do samozwańczych republik we wschodniej Ukrainie.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka