Olbrzymi koncern wycofuje się z Rosji. "Chcemy wspierać naszych kolegów na Ukrainie"

Facebook: Henkel
Facebook: Henkel
Koncern chemiczny Henkel poinformował we wtorek, że wycofuje się z działalności w Rosji. Decyzja firmy wiąże się ze sprzeciwem wobec rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Henkel potępia rosyjską wojnę

Decyzja została podjęta w związku z napaścią Rosji na Ukrainę. Obecnie firma przygotowuje się do wyjścia. "Henkel będzie ściśle współpracował ze swoimi zespołami w Rosji nad szczegółami, aby zapewnić prawidłowy przebieg procesu" - napisano. Dodano, że w tym czasie 2 500 pracowników Henkla w Rosji będzie kontynuowało pracę i otrzymywało wynagrodzenie.

"W chwili obecnej nie jesteśmy w stanie oszacować spodziewanych skutków finansowych dla Henkla wynikających z planowanego wyjścia" - przekazała spółka.

"Henkel potępia rosyjską wojnę przeciwko Ukrainie i przemoc wobec niewinnych cywilów. Naszym priorytetem pozostaje zrobienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby wesprzeć naszych kolegów na Ukrainie" - powiedział Carsten Knobel, prezes zarządu Henkla.

Henkel AG and Co. KGaA to niemiecki koncern chemiczny z siedzibą w Düsseldorfie założony w 1873 r. Firma specjalizuje przede wszystkim w produkcji środków higienicznych do użytku domowego i przemysłowego.

Diametralna zmiana decyzji 

Grupa Henkel podczas, gdy Rosja napadła na Ukrainę kontynuowała swoją działalność w Rosji. Prezes Carsten Knobel jeszcze dwa tygodnie temu mówił tak: „Wstrzymanie naszego biznesu w Rosji może mieć daleko idące konsekwencje. Również dla naszych pracowników na miejscu”. Podkreślał, że firma ponosi odpowiedzialność za 2,5 tys. pracowników.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka