Nieoficjalnie: Szojgu dostał rozległego ataku serca

Fot. commons.wikimedia.org/
Fot. commons.wikimedia.org/
Pochodzący z Rosji izraelski biznesmen Leonid Nevzlin twierdzi, że rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu dostał rozległego ataku serca i przebywa na oddziale intensywnej terapii. Nie są to informacje oficjalnie potwierdzone, a sam biznesmen powołuje się na swoje "źródła w Moskwie".

Siergiej Szojgu przebywa na oddziale intensywnej terapii

"Wiadomości z moich źródeł w Moskwie: Szojgu jest poza grą, może zostać niepełnosprawny, jeśli przeżyje. Nagle dostał rozległego zawału serca, jest na oddziale intensywnej terapii, podłączony do urządzeń. Plotka głosi, że zawał serca nie mógł nastąpić z przyczyn naturalnych" – napisał Nevzlin na Facebooku.

To nie pierwszy zawał Siergieja Szojgu

Doniesienia o zawale rosyjskiego ministra obrony pod koniec marca przekazywał wówczas na Facebooku doradca szefa resortu spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko. "To dlatego od połowy marca nie pojawiał się publicznie" - pisał. Według Heraszczenki atak serca nastąpił u Szojgu, gdy usłyszał od Putina zarzuty w sprawie całkowitej porażki inwazji na Ukrainę.

Warto dodać, że odkąd Rosja napadła na Ukrainę, Siergiej Szojgu bardzo rzadko pokazuje się publicznie. 29 marca wystąpił w nagraniu, w którym poinformował o pomyślnym przebiegu operacji Rosji i o nowych celach. Ostani raz widziany był 7 kwietnia na sesji rosyjskiej Dumy.

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj62 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka