Donald Tusk atakuje na Twitterze PiS: "Plany pisane obcym alfabetem"

Facebook: Donald Tusk
Facebook: Donald Tusk
Były Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w swoim najnowszym wpisie na Twitterze zaatakował polską władzę sugerując, że realizuje "plany pisane obcym alfabetem".


Donald Tusk zaczął swój najnowszy wpis od zwrócenia uwagi na obecną politykę Węgier, które wobec napaści Rosji na Ukrainę wciąż nie zmieniły stanowiska w sprawie sankcji. Szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto dziś również wygłosił sprzeciw swojego kraju wobec tego typu ograniczeń.

– Ważnym aspektem bezpieczeństwa jest bezpieczeństwo energetyczne. Jest naszym obowiązkiem, i czynimy mu zadość, by zapewnić bezpieczeństwo dostaw energii na Węgry. Nie możemy pozwolić na to, by Węgrzy płacili cenę za tę wojnę i dlatego do tej pory nie popieraliśmy i w przyszłości też nie poprzemy sankcji dotyczących rosyjskiej ropy naftowej i gazu ziemnego – powiedział.

Oberwało się Kaczyńskiemu 

Tusk zaatakował też Kaczyńskiego i stwierdził, że prezes PiS mówi o sfałszowanych wyborach w USA. Jarosław Kaczyński zabierał głos na temat sytuacji w Stanach Zjednoczonych m.in. w styczniu 2021 roku, wskazując: „Dzisiaj w centrum uwagi jest to, co zdarzyło się w USA, odebranie głosu urzędującemu prezydentowi”.

Słowa te tyczyły się decyzji Twittera o zablokowaniu konta Donalda Trumpa.

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj132 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka