Fot. commons.wikimedia.org CC BY-SA 3.0
Fot. commons.wikimedia.org CC BY-SA 3.0

Totalizator Sportowy przekaże 4,2 mln zł na Ukrainę

Redakcja Redakcja Charytatywność Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Dzięki Zakładom Specjalnym Totalizatora Sportowego na wsparcie Ukrainy trafi ponad 4,2 mln zł. Taką kwotę uzbierali klienci, którzy zagrali w dwóch turach kolejno 18 marca i 4 kwietnia.

Na wsparcie Ukrainy zostanie przekazane łącznie 4 270 904 zł, a w tym – 2 260 640 zł ze sprzedaży na pierwsze losowanie oraz 2 010 264 zł ze sprzedaży na drugie losowanie.  

Ponad pół miliona w niedzielnym losowaniu 

W niedzielnym losowaniu padły następujące liczby: 9, 12, 28, 35, 37. Ten zestaw pięciu liczb znalazł się w zakładzie osoby, która zagrała w punkcie LOTTO przy ul. Świętego Rocha 262 w Częstochowie, wygrywając tym samym 502 566,00 zł.

Wszystkie uzyskane środki trafią do potrzebujących 

Po raz pierwszy w 66-letniej historii Totalizatora Sportowego wszystkie środki uzyskane ze sprzedaży Zakładów Specjalnych (z wyłączeniem obowiązkowych dopłat) spółka przekaże na cel społeczny, którym w tym przypadku jest pomoc Ukrainie. Zostaną one przeznaczone m.in. na doraźną pomoc dzieciom i ich opiekunom będącym w Polsce, jak i na zaspokajanie ich przyszłych potrzeb. Mowa o przysposobieniu do podjęcia pracy w Polsce, nauce języka polskiego, wsparciu działań integracyjnych itd.

Wszelkie koszty organizacji gry, w tym wartość wygranych, pokrył Totalizator Sportowy, a zatem 8 z 10 zł wydanych przez gracza na zakład trafi na wsparcie Ukrainy. Pozostałe 2 zł to kwota dopłat, które trafią m.in. na rozwój polskiego sportu i kultury.

MP

Czytaj dalej: 


Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo