Warszawa, grudzień 1983 roku. Mistrzostwa Warszawy w jeździe szybkiej na lodzie - Erwina Ryś-Ferens. Fot. PAP / Teodor Walczak
Warszawa, grudzień 1983 roku. Mistrzostwa Warszawy w jeździe szybkiej na lodzie - Erwina Ryś-Ferens. Fot. PAP / Teodor Walczak

Nie żyje Erwina Ryś-Ferens. Wybitna polska panczenistka zmarła po długiej chorobie

Redakcja Redakcja Olimpiady Obserwuj temat Obserwuj notkę 18
W wieku 67 lat po długiej chorobie zmarła w środę jedna z najlepszych polskich panczenistek w historii Erwina Ryś-Ferens - poinformował Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.

Nie żyje Erwina Ryś-Ferens

W czasie kariery sportowej reprezentowała barwy Olimpii Elbląg i Marymontu Warszawa. W dorobku miała aż osiemdziesiąt trzy tytuły mistrzyni Polski, a także ustanowiła pięćdziesiąt rekordów kraju. Czterokrotnie reprezentowała Polskę w igrzyskach olimpijskich - w 1976 roku w Innsbrucku, w 1980 w Lake Placid, w 1984 w Sarajewie i w 1988 w Calgary.

Zdobyła trzy brązowe medale mistrzostw świata – w 1978 roku w Lake Placid i w 1985 roku w Heerenveen w wieloboju sprinterskim oraz w 1988 roku w Skien w wieloboju.

"To niepowetowana strata dla naszej dyscypliny. Erwina Ryś-Ferens była symbolem polskiego łyżwiarstwa szybkiego i przez wiele lat rozsławiała Polskę. Jesteśmy pogrążeni w żałobie. Rodzinie naszej wybitnej panczenistki składamy wielkie wyrazy współczucia" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch.

KW

Polecamy:

Znamy pary półfinałowe Ligi Mistrzów. Dwa pojedynki hiszpańsko-angielskie

Hubert Hurkacz idzie jak burza. Awans do ćwierćfinału w Monte Carlo

Popularny youtuber odchodzi z FAME MMA i zmienia organizację. Zawalczy na HIGH League

Sensacja w Monachium, Bayern odpada z LM, niemieckie media punktują Lewandowskiego

Koniec plotek. Lewandowski nigdzie się nie wybiera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport