Tragiczne wieści z "Zofiówki". Ratownicy dotarli do górników w Jastrzębiu-Zdroju

Akcja ratunkowa w kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju. Fot. PAP/Zbigniew Meissner
Akcja ratunkowa w kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju. Fot. PAP/Zbigniew Meissner
Odnaleziono czterech z 10 poszukiwanych górników po wstrząsie w kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu-Zdroju. Niestety, nie dają oni oznak życia. Na miejsce wypadku przybył prezydent Andrzej Duda.

- Ratownicy dotarli do czterech poszukiwanych górników z którymi utracono kontakt po wstrząsie w chodniku D4a. Zastęp ratowniczy znalazł czterech poszkodowanych górników około 220 metrów od czoła przodka. Ratownicy musieli się jednak wycofać, bo kończył im się tlen w butlach - czytamy w komunikacie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. 

 

- W akcji uczestniczy 12 zastępów ratowniczych. Z informacji, które przekazują ratownicy wynika, że wyrobisko nie zostało zniszczone. W trakcie penetracji wyrobiska ratownicy naprawiają elementy uszkodzonego lutniociągu. Do tej pory ratownicy natrafili na pięć takich miejsc - dodała JSW.  

Zobacz: 

Trwa czarna seria górnictwa. Wstrząs w kopalni Zofiówka, 10 górników poszukiwanych

Wstrząs w kopalni Zofiówka. Premier zabrał głos, trwa akcja ratunkowa

Ratownicy zlokalizowali czterech górników. Niestety, nie dają oni oznak życia. - Zgodnie z dalszymi procedurami będziemy przystępowali do wytransportowania tych pracowników do bazy, gdzie jest lekarz - mówił dyrektor do spraw pracy w kopalni Zofiówka Marcin Gołębiowski. - Nadal będziemy postępowali zgodnie z toczącą się akcją ratowniczą. Akcja trwa nadal - przypomniał. 

Około godziny 19 na miejsce tragedii w "Zofiówce" przyjechał z wizytą prezydent Andrzej Duda. Dziś był tam także premier Mateusz Morawiecki, który wyraził nadzieję, że ratownicy odnajdą żywych górników. Przypomnijmy: do wstrząsu na terenie kopalni doszło sobotę ok. godz. 3.40. W jego rejonie znajdowało 52 pracowników - 42 wyszło o własnych siłach. 

GW

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka