W Chinach wykryto "nietypowy" przypadek zakażenia SARS-CoV-2. Odwołano setki lotów

PAP/EPA
PAP/EPA
Jak informuje agencja AFP na chińskim lotnisku w Kantonie wykryto "nietypowy" przypadek zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników. Odwołane zostały z tego powodu setki lotów, na badania skierowano 5,6 z 19 milionów mieszkańców aglomeracji.

Chiny mierzą się z największą od początku 2020 roku falą epidemii Covid-19. W czwartek informowano o blisko 11,5 tys. nowych zakażeń, z których ponad 10 tys. stwierdzono w Szanghaju. W mieście na Covid-19 codziennie umiera kilkadziesiąt osób - pisze AFP.

Chiny cały czas walczą z koronawirusem 

Większość państw rozluźniła restrykcje koronawirusowe po zaszczepieniu znacznego odsetka ludności, ale władze Chin obstają przy strategii "zero covid" i dążą do całkowitego wyeliminowania wirusa, sięgając przy tym po surowe środki.

Zamieszkany przez 25 mln ludzi Szanghaj, uznawany za najbogatsze miasto Chin, od przełomu marca i kwietnia objęty jest surowym lockdownem. W tym czasie w mediach pojawiły się liczne doniesienia o niedoborach żywności i lekarstw, braku dostępu do pilnie potrzebnej opieki medycznej oraz spartańskich warunkach w masowych ośrodkach kwarantanny.

Lockdowny, ograniczenia i akcje masowych badań na obecność koronawirusa wprowadzane są również w innych miastach Chin. Restrykcje o różnym stopniu nasilenia obowiązują w 46 miastach i wpływają na życie 343 mln mieszkańców - informuje w czwartek agencja Reutera.

MP

Czytaj dalej: 

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości