Poseł Trela odpowiada Krystynie Pawłowicz. Grozi kodeksem karnym

Krystyna Pawłowicz ostro zareagowała na wniosek Tomasza Treli o ujawnienie oświadczeń majątkowych. źródło: PAP
Krystyna Pawłowicz ostro zareagowała na wniosek Tomasza Treli o ujawnienie oświadczeń majątkowych. źródło: PAP
Tomasz Trela, poseł Lewicy, zaapelował do prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej o ujawnienie oświadczeń majątkowych kilku sędziów TK. Parę dni wcześniej, za pośrednictwem mediów społecznościowych, stwierdził on, że "osoba publiczna, która nie chce ujawnić swojego oświadczenia majątkowego bierze po prostu w łapę". Na prośbę Treli, w mocnych słowach zareagowała Krystyna Pawłowicz. Poseł Lewicy odpowiedział jej, że na "poziom" sędzi "odpowie" kodeks karny.

W czwartek wieczorem Tomasz Trela opublikował na Twitterze wpis, w którym poseł zwrócił się do Krystyny Pawłowicz, będącą sędzią Trybunału Konstytucyjnego, a wcześniej posłanką PiS.

— Pani Krystyno Pawłowicz – na Pani poziom odpowie art. 226 Kodeksu karnego — napisał Trela. Oznajmił też, że szczegóły zostaną przedstawione w piątek o godzinie 11:40 przed Trybunałem Konstytucyjnem.

— Może Pani też przyjść, zapraszam — dodał poseł.

Zobacz:

Spór Treli z Pawłowicz

Pod wpisem posła Lewicy szybko pojawiła się odpowiedź Pawłowicz.

— Przepraszaj łobuzie! — napisała.

Poniżej Pawłowicz, odpowiadając innemu internaucie dodała:

— Nie mogę nie reagować gdy jakaś poselski agresor pomawia mnie bezpodstawnie o łapówki ! W dyskusje z nim się nie wdaję. (pisownia oryginalna - przyp. red.).

Pawłowicz wściekła na Trelę. Mocne słowa sędzi TK

Pawłowicz wcześniej tego dnia informowała na Twitterze, że Trela "chce ujawnienia jej stanu majątkowego".

— Ty chamie ! Łobuzie ! Dziadu kalwaryjski ! Udowodnij najpierw,że brałam łapówki ! V ruska kolumno ! Łachu jeden ! Albo na kolana,pod stół i odszczekać ! Was ucieszy tylko seria w nasze plecy... (pisownia oryginalna - przyp. red.) — napisała Pawłowicz.

Do wpisu dołączyła zdjęcia wniosku skierowanego przez Trelę do przewodniczącej TK Julii Przyłębskiej. Dokument datowany jest na 25 kwietnia, a do Trybunału Konstytucyjnego wpłynął 28 kwietnia.

Poseł Lewicy Tomasz Trela niedługo potem skomentował wpis Pawłowicz.

— O proszę sędzia paraTrybunału Konstytucyjnego z rekomendacji Kaczyńskiego. Majątki osób publicznych musza być jawne, zawsze! (pisownia oryginalna - przyp. red.) — napisał poseł Lewicy.

Trela domaga się ujawnienia oświadczeń majątkowych

Na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej oraz ustawy o statusie sędziów TK, Trela w swoim wniosku zwrócił się o "ujawnienie oświadczeń majątkowych Sędziów Trybunału Konstytucyjnego za 2021 rok, którzy ich nie opublikowali". Jak podał poseł, są to Krystyna Pawłowicz, Justyn Piskorski, Bartłomiej Sochański, Michał Warciński i Jarosław Wyrembak.

Trela zawnioskował przy tym o "zamieszczenie powyższych oświadczeń w Biuletynie Informacji Publicznej". W dokumentach zawarto również uzasadnienie.

Internetowa kłótnia

Wymiana zdań na Twitterze pomiędzy posłem Lewicy Tomaszem Trelą a Krystyną Pawłowicz rozpoczęła się już wcześniej, 20 kwietnia. Trela opublikował wówczas wpis o treści: "Osoba publiczna, która nie chce ujawnić swojego oświadczenia majątkowego bierze po prostu w łapę. Jestem ciekawy, ile i za co wzięła Pawłowicz z Przyłębską?, ktoś coś, może panie i panowie z PiS? (pisownia oryginalna - przyp. red.).

Jeszcze w ten sam dzień Pawłowicz zareagowała: "Jak Państwo myślicie,do którego sądu w Polsce mogłabym się zgłosić po ochronę prawną ? (pisownia oryginalna - red.).

RB

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj89 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka