Uniwersytet z Korei Południowej z darowizną dla MOPSu w ramach wsparcia sierot z Ukrainy

Uniwersytet Keimyung z Daegu w Korei Południowej przekazał 100 tysięcy dolarów MOPSowi, w celu wsparcia w utworzeniu placówki dla sierot wojennych z Ukrainy (fot. PAP/Łukasz Gągulski)
Uniwersytet Keimyung z Daegu w Korei Południowej przekazał 100 tysięcy dolarów MOPSowi, w celu wsparcia w utworzeniu placówki dla sierot wojennych z Ukrainy (fot. PAP/Łukasz Gągulski)
We wtorek pracownicy południowokoreańskiego Uniwersytetu Keimyung z Daegu przekazali 100 tysięcy dolarów Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Krakowie. Środki te mają na celu wsparcie w utworzeniu centrum dla sierot wojennych z Ukrainy.

Darowizna koreańskiej uczelni

Połowę tej kwoty, 50 tysięcy dolarów przekazała fundacja Keimyung Caritas Volunteer Center, z której pieniądze pochodzą z dobrowolnego wpłacania 1 procent podatku przez pracowników uniwersytetu na ten cel. Prezesem fundacji i zarazem inicjatorem przekazania darowizny jest rektor Uniwersytetu Keimyung – profesor dr Synn Ilhi.

Kolejne 50 tysięcy dolarów zebrali pracownicy szpitala uniwersyteckiego, Keimyung University Dongsan Medical Center. Zorganizowali oni akcję charytatywną, której pomysłodawcą był profesor Lee Seyoup, dyrektor tego szpitala do spraw medycznych. Jego zdaniem, w wyniku wojen cierpią wszyscy, ale to zwłaszcza u dzieci pozostawiają one trwałe blizny.

Koreańczycy przekazali MOPSowi 100 tysięcy dolarów

W imieniu uniwersyteckiej fundacji Keimyung Caritas Volunteer Center, środki na wsparcie ukraińskich dzieci, które straciły rodziców, lub które musiały opuścić swoje domy w wyniku trwającej w Ukrainie wojny wręczyła profesor Kim Seon Jung, prorektor Uniwersytetu Keimyung do spraw współpracy międzynarodowej.

Fundusze zebrane na ten cel przez pracowników szpitala uniwersyteckiego Keimyung University Dongsan Medical Center w formie symbolicznego czeku przekazał profesor Son Daegu, dyrektor szpitala ds. kontaktów zewnętrznych.

— Zbiórka została uruchomiona głównie z powodu napływających do nas informacji, że darczyńcy zagraniczni chcieliby przekazać pieniądze na ten cel. Bardzo chciałem podziękować przedstawicielom koreańskiego uniwersytetu za to wsparcie. Mamy już kolejne deklaracje wpłat od darczyńców, więc mamy nadzieję, że potrzebna kwota uzbiera się wkrótce — mówił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas konferencji prasowej.

1 procent wynagrodzeń pracowników przeznaczany na cele charytatywne

Profesor Kim Seon Jung podczas briefingu prasowego zaznaczyła, że uniwersytet ten jest uczelnią chrześcijańską. W związku z tym posiada on zasadę, że 1 procent z wynagrodzeń pracowników uczelni wypłacanych jest na cele charytatywne. Podobne inicjatywy wsparcia stosowali również dla innych krajów na świecie.

Reprezentujący szpital profesor Son Daegu wspominał, że ich placówka wspiera potrzebujących nie tylko finansowo, ale również poprzez wysyłanie lekarzy do trudnych regionów na świecie, dostarczając pomoc medyczną.

— Takie wsparcie dla Ukrainy planowane jest w najbliższym czasie, aby pomagać ludziom na miejscu — podkreślił profesor.

MOPS zbiera środki na dzieci z Ukrainy dotknięte wojną

Dyrektor MOPS Witold Kramarz oznajmił, że na koncie MOPS na utworzenie takiej placówki dla dzieci zebrano już pół miliona złotych. Łącznie z dzisiejszą darowizną jest już blisko milion złotych.

— Zakup takiej nieruchomości, która będzie spełniała odpowiednie standardy, szacujemy na około 3 mln złotych — szacuje dyrektor MOPS.

Do tej zbiórki może włączyć się każdy, wpłacając pieniądze na konto utworzone przez krakowski MOPS.


RB


Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka