Kompromitacja polityków Konfederacji. Zarejestrowali komiczną nazwę nowej partii

"Wolnościowcy", czyli Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz, Jakub Kulesza, fot. Twitter/Partia, której nazwę wkrótce poznacie
"Wolnościowcy", czyli Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz, Jakub Kulesza, fot. Twitter/Partia, której nazwę wkrótce poznacie
"Wolnościowcy poprzedni wpis wykreślić Wolnościowcy" - dokładnie tak brzmi zarejestrowana nazwa partii, tworzonej przez posłów Konfederacji, którzy w geście sprzeciwu odeszli z ugrupowania Janusza Korwin-Mikkego.

"Już w maju poznacie wszystkie szczegóły dotyczące nowej partii, czwartej nogi Konfederacji. Czekacie?" - ogłosił profil ugrupowania posłów, którzy w Dzień Kobiet odeszli z partii Janusza Korwin-Mikkego i podzielili się wewnątrz samej Konfederacji.

Nową partię, która dotychczas nie ujawniła nawet oficjalnie nazwy, będą tworzyli parlamentarzyści Jakub Kulesza, Dobromir Sośnierz, Artur Dziambor, a także Tomasz Grabarczyk, rzecznik Konfederacji oraz Marek Kułakowski.

Polecamy:

Temat tabu. Komentarze telewizyjnych ekspertów za pieniądze

Ujawniamy: jak Polska 2050 Szymona Hołowni mija się z prawdą

Kopia Konfederacji

Najpierw wyjaśnijmy, bo dla niezorientowanych czytelników może wydawać się to zagmatwane. Oprócz Konfederacji, która ma dzisiaj reprezentację w Sejmie, jej członkowie we wrześniu 2019 r. zarejestrowali drugą partię o podobnej nazwie: "Konfederacja - Koalicja Propolska". Na wszelki wypadek.

image

Członkami założycielami tego ugrupowania są Michał Wawer, prawnik związany z Ruchem Narodowym i zarazem sekretarz generalny Konfederacji, a także Marek Kułakowski i Tomasz Grabarczyk. Tylko oni wspólnie mogą wnioskować o zmiany statutu partii, czyli m.in. jej nazwy.

W Biuletynie Informacji Publicznej Sądu Okręgowego w Warszawie został już upubliczniony wpis z nieprawomocnie zarejestrowaną nową nazwą partii. Nie ma natomiast jeszcze upublicznionego nowego statutu ugrupowania.

Można przecierać oczy ze zdumienia, bo okazuje się, że pierwotni założyciele partii, zapewne w porozumieniu z posłami, zarejestrowali nazwę… "Wolnościowcy poprzedni wpis wykreślić Wolnościowcy" (dowód na zrzucie ekranu).

image

Grabarczyk mija się z prawdą

Rzecznik Konfederacji Tomasz Grabarczyk poinformował 29 kwietnia, że będzie współtworzył partię z posłami, którzy odeszli z partii KORWiN: Kuleszą, Sośnierzem i Dziamborem.Wcześniej, 21 kwietnia, żalił się, że został usunięty z formacji Korwin-Mikkego. Argumentował, że chodziło o nazywanie Władimira Putina zbrodniarzem podczas konferencji prasowej, co znalazło częściowe potwierdzenie. Przede wszystkim chodziło jednak o działania na szkodę dotychczasowej partii, jak wyjaśniały władze KORWiN.Zarzuty partii KORWiN wobec Grabarczyka były takie, że zdradził swoją dotychczasową partię, bo dogadywał się z rozłamowcami. Znajdują one potwierdzenie w datach na dokumentach. 

Ruch Narodowy od początku był zaangażowany

Warto podkreślić, że członkami założycielami partii, która docelowo ma nazywać się Wolnościowcy, są obecnie Wawer, Kułakowski i Grabarczyk. Wniosek o zmianę nazwy i statutu złożyli oni 17 marca, więc wcześniej niż odbyła się konferencja prasowa w Sejmie, na którą powoływał się Grabarczyk. To podczas tego spotkania z dziennikarzami Kulesza, Robert Winnicki i Grabarczyk wnioskowali o ściganie Putina za zbrodnie wojenne.Można odnieść wrażenie, że rozłam w partii KORWiN był przeprowadzony w porozumieniu z Ruchem Narodowym. Wynika to z faktu, że wraz z Kułakowskim i Grabarczykiem, którzy opuścili partię KORWiN, wniosek o zmianę nazwy w nowym podmiocie musiał złożyć wiceprezes RN Wawer. Ci trzej politycy byli bowiem założycielami

image

Marcin Dobski

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj64 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka