Ukraiński zespół faworytem tegorocznej Eurowizji. Nagrali piosenkę wspólnie z Polakiem

Faworytem tegorocznej Eurowizji jest ukraiński zespół Kalush Orchestra, który we wtorek przeszedł do finału konkursu. Muzycy nagrali wspólnie na ulicach Turynu piosenkę z reprezentantem Polski – Krystianem Ochmanem (fot. Instagram/KALUSH)
Faworytem tegorocznej Eurowizji jest ukraiński zespół Kalush Orchestra, który we wtorek przeszedł do finału konkursu. Muzycy nagrali wspólnie na ulicach Turynu piosenkę z reprezentantem Polski – Krystianem Ochmanem (fot. Instagram/KALUSH)
Muzycy ukraińskiego zespołu Kalush Orchestra, będący faworytami tegorocznej Eurowizji, wraz z Krystianem Ochmanem wykonali wspólnie w Turynie poruszający utwór "Stefania".

Ukraiński zespół faworytem tegorocznej Eurowizji

Mimo, że w Ukrainie trwa wojna, muzycy z tego kraju osobiście zjawili się w Turynie, gdzie biorą udział w tegorocznej Eurowizji. Ukraińcy są w tym momencie największymi faworytami tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu i mają ogromne szanse, by wywalczyć w nim zwycięstwo. We wtorek grupa awansowała do finału.

Przed półfinałem, lider grupy Ołeh Psiuk podkreślił, że dla Ukrainy obecnie istotne jest każde zwycięstwo.

— Więc jeśli to my wygramy, będzie to kolejna okazja, by przypomnieć ludziom o Ukrainie i wzmocnić morale w całym kraju — powiedział w rozmowie z BBC.


Kalush Orchestra na Eurowizji

Choć w tym roku ukraińskie eliminacje do Eurowizji wygrała Alina Pash, zrezygnowała ona z reprezentowania swojego kraju w związku z jej budzącym kontrowersje wyjazdem na Krym. Jej miejsce zajął zespół Kalush Orchestra, który w preselekcjach umiejscowił się na kolejnym stopniu podium. Grupa w swoim utworze "Stefania" łączy brzmienie muzyki ludowej z hip-hopem.

W związku z tym, że członkowie zespołu są w wieku poborowym, musieli oni otrzymać specjalne pozwolenie na opuszczenie kraju. Po konkursie, wrócą oni do Ukrainy.

— W moim przypadku jest bardzo prawdopodobne, że zostanę wezwany do walki. Każdy powinien odegrać swoją rolę w czasie wojny, kiedy zostanie do tego wezwany — powiedział Psiuk na konferencji prasowej przed Eurowizją. Lider Kalush Orchestra dodał, że dotychczas na froncie zginęło dwóch jego przyjaciół. — Mieli 26 i 27 lat. Szczerze mówiąc, trudno mi o tym mówić. — podkreślił.

Relacja ze schronu

Ukraińscy dziennikarze, przez trwającą wojnę w ich kraju, postanowili relacjonować wydarzenie z jednego ze schronów przeciwbombowych. Występy na żywo komentował Timur Miroszniczenko.


Wspólne wykonanie Kalush Orchestra i Ochmana

Zespół Kalush Orchestra podczas pobytu w Turynie spotkał się z reprezentującym Polskę Krystianem Ochmanem, z którym nagrali też na ulicach miasta wspólne wykonanie utworu "Stefania", z którym Kalush Orchestra startuje w konkursie. W ciągu doby nagranie odtworzono prawie 100 tysięcy razy.


RB


Zobacz: 

Przełomowa deklaracja Muska dla użytkowników Twittera. Opcja powrotu dla Trumpa

Człowiek Putina stracił w Niemczech jacht. Akcja rozegrała się w Hamburgu

Stało się, to potwierdzone. Oskarżany o wszczepianie chipów i wywołanie pandemii ma COVID

Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura