Białorusini nadal pomagają nielegalnym imigrantom. Próby forsowania granicy

Straż Graniczna codziennie uniemożliwia imigrantom przedostanie się do Polski. Fot. Straż Graniczna
Straż Graniczna codziennie uniemożliwia imigrantom przedostanie się do Polski. Fot. Straż Graniczna
Straż Graniczna nie zezwoliła na nielegalne przekroczenie granicy przez 39 cudzoziemców po stronie białoruskiej. Do incydentu doszło w środę nad ranem, podobnie jak wczoraj w rejonie Dubicze Cerkiewne.

Jak podały polskie służby, wśród imigrantów byli obywatele Indii i Kuby. W forsowaniu zasieków na granicy pomagali im białoruscy pogranicznicy, którzy atakowali polskich mundurowych.

- Były dwie próby siłowego przekroczenia granicy na odcinku Dubicze Cerkiewne - wczoraj grupa 28 osób, a dziś 19 os. Służb białoruskie przerzucały drewnianą kładkę i atakowały kamieniami - czytamy w komunikacie Straży Granicznej. 

Z kolei we wtorek grupa 28 osób przecięła concertinę i po przerzuconej kładce próbowała przedostać się przez granicę. - Polskie służby skutecznie uniemożliwiły takie działanie - podkreślono w oświadczeniu. 

To niejedyne przykłady ataków na polską stronę granicy z Białorusią. Do podobnych incydentów doszło na terenie placówek w Narewce, Nowym Dworze i Czeremsze. - Zatrzymywani to obywatele Turcji, Kuby, Iraku, Syrii i Afganistanu - zakomunikowała Straż Graniczna. 

Do 30 czerwca 2022 roku ma potrwać budowa ogromnego muru na granicy polsko-białoruskiej. Jak twierdziła rzecznik SG ppor. Anna Michalska, wszystko idzie zgodnie z planem i harmonogramem inwestycji. Do 30 czerwca obowiązuje czasowy zakaz przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim, nałożony przez MSWiA. 

Zobacz: 

Ukraiński zespół faworytem tegorocznej Eurowizji. Nagrali piosenkę wspólnie z Polakiem

Lufthansa dyskryminuje Żydów? Burza w Niemczech po incydencie w samolocie

Przełomowa deklaracja Muska dla użytkowników Twittera. Opcja powrotu dla Trumpa

Stało się, to potwierdzone. Oskarżany o wszczepianie chipów i wywołanie pandemii ma COVID


GW

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka