Był w związku z kochanką Putina. Służby dostały rozkaz, gorączkowo na niego polują

Na byłym partnerze Aliny Kabajewej ciążą bardzo poważne zarzuty. fot. PAP/EPA/MIKHAIL METZEL/SPUTNIK/KREMLIN POOL
Na byłym partnerze Aliny Kabajewej ciążą bardzo poważne zarzuty. fot. PAP/EPA/MIKHAIL METZEL/SPUTNIK/KREMLIN POOL
Podczas gdy Alina Kabajewa, była gimnastyczka i nieformalna partnerka Władimira Putina obchodzi dziś 39. urodziny, rosyjskie władze wszczęły dochodzenie karne przeciwko jej byłemu partnerowi, kapitanowi policji. Ciążą na nim poważne oskarżenia.

Były partner kochanki Putina oskarżony. Służby nie spoczną, dopóki go nie znajdą

Museliana uciekł za granicę. Jest oskarżony o sabotowanie bezpieczeństwa w czterech strategicznych portach arktycznych w ramach skandalu łapówkarskiego.

Według rosyjskich śledczych Museliana dopuścił się zarzucanych mu przestępstw, gdy służył jako pułkownik odpowiedzialny za "antyprzestępcze środki bezpieczeństwa" w rosyjskiej gwardii narodowej, która podlega bezpośrednio prezydentowi Rosji.

Jemu i innym oskarżonym zarzuca się przyjmowanie łapówek za dostarczanie skuterów śnieżnych, pojazdów terenowych i łodzi motorowych siłom arktycznym gwardii.

W wyniku śledztwa przeprowadzonego przez rosyjski Komitet Śledczy, na którego czele stoi były kolega Putina ze studiów, uważa się, że "to pułkownik Szalwa Museliani zorganizował kradzież środków państwowych" - podała gazeta "Kommiersant".

Czytaj: Dmitrij Miedwiediew mówi wprost: Pomoc dla Ukrainy może skończyć się wojną nuklearną

Sprzęt, który miał chronić porty w Provedeniya, Tiksi, Pevek i Sabetta, miał być kupowany za łapówki od dostawców. Co więcej, urządzenia nie spełniały swej roli. Według gazety "sprzęt nie nadawał się do niczego".

Za oskarżenia przeciwko byłemu kochankowi Kabajewej i czterem innym wysokim rangą rosyjskim strażnikom może grozić do pięciu lat więzienia.

Według doniesień znajduje się on na międzynarodowej liście osób poszukiwanych przez Rosję.

Putin spodziewa się kolejnego potomka?

Pułkownik Shalva Museliana był żonaty i miał córkę, gdy na początku lat 2000 rozpoczął związek z Kabajewą. Gdy rozstali się, pojawiły się pogłoski, że to z powodu sekretnego związku z przywódcą Kremla, który w tym czasie był żonaty.

Kreml nigdy nie komentuje życia prywatnego Putina ani pogłosek, że gwiazda jest tajną pierwszą damą Rosji.

Ostatnio pojawiły się nowe doniesienia, że ona i Putin - który w tym roku skończy 70 lat - mają razem co najmniej dwoje dzieci, które on ukrywa przed rosyjskimi wyborcami. Co więcej, spodziewają się trzeciego. Była gimnastyczka podobno znów jest w ciąży.

SW

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka