Barbara K.-Sz. usłyszała zarzuty. Aktorka nie przyznała się, grożą jej duże konsekwencje

Aktorka Barbara K.-Sz. usłyszała dziś zarzut zniesławienia  Straży Granicznej. fot. Salon24.pl
Aktorka Barbara K.-Sz. usłyszała dziś zarzut zniesławienia Straży Granicznej. fot. Salon24.pl
Aktorka Barbara K.-Sz. usłyszała dziś zarzut zniesławienia Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy - dowiedziała się PAP. W zeszłym roku Barbara K.-Sz. nazwała funkcjonariuszy tej formacji "maszynami bez mózgów oraz mordercami".

Barbara K.-Sz. oskarżona o zniesławienie Straży Granicznej

Według informacji PAP Barbara K.-Sz. stawiła się w czwartek w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Informację potwierdziła rzecznik Aleksandra Skrzyniarz. "Kobieta usłyszała zarzut tego, że 4 listopada 2021 roku za pomocą środków masowego komunikowania na portalu społecznościowym, zniesławiła Straż Graniczną oraz jej funkcjonariuszy" - poinformowała prokurator.

Zarzut dotyczy wpisu K.-Sz. na Instagramie. "W jego treści mianem +maszyn bez mózgu i serca oraz morderców+ określiła Straż Graniczną oraz osoby pełniące w niej służbę, czyli pomawiając o takie postępowanie i właściwości, które mogły narazić Straż Graniczną i jej funkcjonariuszy na utratę zaufania potrzebnego dla pełnienia tej służby, tj. o czyn z art. 212 par 2 kk. (zniesławienie - PAP)" - dodała Skrzyniarz.

Czytaj: Barbara K.-Sz. do Jastrzębowskiego: "Szanuję mundur, kocham Polskę" (WIDEO)

"Podejrzana nie przyznała się do zarzucanego czynu i złożyła obszerne wyjaśnienia" - dodała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Na początku listopada zeszłego roku Barbara K.-Sz. opublikowała na Instagramie wpis. "To jest ku**a +straż graniczna+ ????? +Straż+ ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Ku**aaaaaaaaa !!!!!!!!" – napisała aktorka. Wpis ten po jakimś czasie został usunięty.

Na ten wpis zareagował wtedy prezes TVP Jacek Kurski. "Obrona polskiej granicy pokazuje jak cenna jest praca polskich służb i wojska. W Telewizji Polskiej nie może być miejsca dla osób, które szkalując i wyzywając obrońców naszych granic, same postawiły się poza wspólnotą aksjologiczną Polaków" - informował na Twitterze Jacek Kurski.

Za zarzucany aktorce czyn może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. 

O tej sytuacji Barbara K.-Sz. rozmawiała ze Sławkiem Jastrzębowskim. Całe nagranie z programu możecie zobaczyć na naszym YouTube.


SW

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości