Wjechał w grupę kolarzy i uciekł. Policja wytropiła kierowcę. Był nietrzeźwy

Koszmarny wypadek pod Tarczynem, fot. Facebook/Informacje na gorąco Powiat Piaseczyński
Koszmarny wypadek pod Tarczynem, fot. Facebook/Informacje na gorąco Powiat Piaseczyński
Policjanci zatrzymali kierowcę, który w okolicy Tarczyna wjechał w grupę kolarzy i zbiegł z miejsca zdarzenia. Jeden z kolarzy zmarł, a czterech z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala.

Poszukiwania kierowcy trwały w nocy ze środy na czwartek. Policjanci prowadzili intensywne czynności. Sprawdzili wiele miejsc. Ostatecznie udało się go namierzyć.

- Potwierdzamy, że w nocy zatrzymaliśmy do sprawy 45-latka. Miał 1 promil alkoholu w organizmie - poinformował rzecznik komendanta stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Zatrzymany to mieszkaniec gminy Tarczyn.

Do wypadku doszło w środę wieczorem miejscowości Przypki w rejonie skrzyżowania Sosnowej z Nadarzyńską. - Drogą podróżowała grupa 14 kolarzy, w którą wjechał kierowca samochodu osobowego. Następnie oddalił się z miejsca zdarzenia - relacjonował Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.

Jednej reanimowanej osoby nie udało się uratować. Cztery ze złamaniami trafiły do szpitala. Innym niegroźnie poszkodowanym kolarzom udzielono pomocy na miejscu.

ja

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości