Elon Musk molestował stewardessę? SpaceX tuszował sprawę, jest oświadczenie miliardera

Elon Musk miał dopuścić się molestowania seksualnego stewardessy w 2016 roku. fot. Patrick Pleul/dpa-Zentralbild POOL/PAP/DPA.
Elon Musk miał dopuścić się molestowania seksualnego stewardessy w 2016 roku. fot. Patrick Pleul/dpa-Zentralbild POOL/PAP/DPA.
Elon Musk miał dopuścić się molestowania seksualnego stewardesy podczas lotu prywatnym odrzutowcem jego firmy SpaceX. Miliarder zdążył już wydać oświadczenie w tej sprawie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Założyciel Tesli nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

Elon Musk miał molestować stewardesę. SpaceX płacił za wyciszenie sprawy

O sprawie poinformował portal Business Insider. Należąca do Muska firma SpaceX zapłaciła w 2018 roku 250 tys. dolarów w ramach ugody w sprawie roszczenia o molestowanie seksualne ze strony niewymienionej z nazwiska stewardesy prywatnego odrzutowca, która oskarżyła Muska o obnażenie się przed nią.

W artykule zacytowano anonimową osobę, która twierdziła, że jest przyjaciółką stewardesy. Według artykułu przyjaciółka złożyła oświadczenie w ramach prywatnego procesu ugodowego.

Oprócz rzekomego obnażania się, Musk pocierał udo stewardessy i zaoferował, że kupi jej konia, jeśli "zrobi więcej" podczas masażu w trakcie lotu.

Stewardesa doszła do wniosku, że jej odmowa przyjęcia propozycji Muska zaszkodziła jej możliwościom pracy w SpaceX i skłoniła ją do wynajęcia prawnika w 2018 roku - podaje BI.

Firma Elona Muska zawarła ugodę poza sądem i zawarła umowę o nieujawnianiu informacji, która uniemożliwiła stewardessie mówienia o tej sytuacji. 

Elon Musk: To atak polityczny, oskarżenia są nieprawdziwe

– Ataki na mnie powinny być postrzegane przez polityczną soczewkę – to ich standardowy (podły) poradnik – ale nic nie powstrzyma mnie od walki o dobrą przyszłość i twoje prawo do wolności słowa - napisał na Twitterze Elon Musk. 

Musk mógł mieć na myśli wszystkich polityków, ale warto przypomnieć, że ostatnio stwierdził, że wolałby zagłosować na Republikanów niż na Demokratów. Dodał też, że spodziewa się jakiejś prowokacji bądź ataku przeciwko niemu.

– I żeby było jasne, te dzikie oskarżenia są całkowicie nieprawdziwe – dodał w kolejnym wpisie właściciel Tesli i SpaceX.


– Ale mam wyzwanie dla tego kłamcy, który twierdzi, że ich przyjaciel widział mnie „odsłoniętego” – opisz tylko jedną rzecz, w ogóle wszystko (blizny, tatuaże, …), co nie jest znane opinii publicznej. Nie będzie w stanie tego zrobić, bo to się nigdy nie wydarzyło – zakończył Elon Musk.

SW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj30 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka