Terlecki zapowiada letnią ofensywę PiS. Jak przekonają wyborców?

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki zapowiedział w rozmowie z Polskim Radio 24, że niebawem ruszy letnia ofensywa PiS związana z nadchodzącymi wyborami (fot. Flickr/Sejm RP)
Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki zapowiedział w rozmowie z Polskim Radio 24, że niebawem ruszy letnia ofensywa PiS związana z nadchodzącymi wyborami (fot. Flickr/Sejm RP)
— Sobotnia konwencja PiS będzie początkiem letniej ofensywy, akcji spotkań z wyborcami — powiedział we wtorek szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Zapewnił również, że mówienie o przyśpieszonych wyborach jest nieuzasadnione.

Letnia ofensywa PiS

Terleckiego w Polskim Radiu 24 zapytano o sobotnią konwencję PiS i czego się po niej należy spodziewać. Przekazał, że jest taka tradycja, że w okolicach maja, czerwca ugrupowanie rusza do akcji spotkań z wyborcami, także tymi, których chce do siebie przekonać.

— Ta konwencja będzie właśnie takim początkiem tej letniej ofensywy. Przedstawimy tam nasze postulaty, nasz program, plany na najbliższe miesiące, a więc do początku jesiennego sezonu politycznego — przekazał.

Zapewnił przy tym, że nie ma to nic wspólnego z wcześniejszymi wyborami.

— Wcześniejsze wybory były pewnym zagrożeniem w sytuacji, gdyby rzeczywiście - tak jak to wróżyła opozycja - nie udało się utrzymać większości parlamentarnej — przyznał.

Co z rozłamami w Zjednoczonej Prawicy?

— Pogłoski o tym, że może nastąpić jakiś podziały w Zjednoczonej Prawicy szerzyły się od dłuższego czasu i oczywiście konsekwencją takiej sytuacji mogły by być przyspieszone wybory. Tak nie jest. Ostatnie posiedzenie Sejmu i ostatnie głosowania w sprawach kluczowych, i nasze zwycięstwo w tych głosowania pokazało, że ta większość rzeczywiście jest bezpieczna i mówienie o przyspieszonych wyborach jest nieuprawnione, nieuzasadnione — podkreślił Terlecki.

Szef klubu PiS przyznał, że obecna sytuacja w Zjednoczonej Prawicy "wygląda dobrze".

— Po tych różnych zawirowaniach udało się nam utrzymać jedność. Myślę, że to takie optymistyczne przesłanie aż do wyborów, które będą za niecałe półtora roku — oznajmił.

Jak PiS przekona do siebie wyborców?

Wicemarszałek Sejmu pytany o to, jakie pomysły ma PiS, by zachęcić niezdecydowanych wyborców do głosowania na tę partię zapowiedział, że będzie o tym mowa podczas konwencji.

— Po to robimy konwencję i po to wystąpi nasz prezes Jarosław Kaczyński, żeby właśnie o tym powiedzieć w sobotę i to będzie - mam nadzieję - przekonywujące dla tych, którzy będą słuchać tego wystąpienia i potem dowiadywać się o tym programie — tłumaczył.

Terlecki podkreślił jednocześnie, że nie będzie to jeszcze program wyborczy.

— To są nasze propozycje na ten okres letni i poprzedzający rzeczywisty, już taki polityczny, czas jesieni — wyjaśnił, wskazując, że na niecały rok przed wyborami "kampania będzie nabierać rumieńców".


RB


Czytaj: 

Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka