PiS wręczyło prezenty dzieciom. W paczce znalazła się również kaczka z logiem partii

Sejm Dzieci i Młodzieży wrócił po dwuletniej przerwie związanej z pandemią. Na mównicy pojawiły się odważne wystąpienia i krytyczne głosy wobec polityków różnych obozów. Źródło: Twitter/@pisorgpl
Sejm Dzieci i Młodzieży wrócił po dwuletniej przerwie związanej z pandemią. Na mównicy pojawiły się odważne wystąpienia i krytyczne głosy wobec polityków różnych obozów. Źródło: Twitter/@pisorgpl
Sejm Dzieci i Młodzieży wrócił po dwuletniej przerwie związanej z pandemią. Na mównicy pojawiły się odważne wystąpienia i krytyczne głosy wobec polityków różnych obozów. Nie zabrakło również prezentów. Przedstawiciele partii rządzącej wręczyli młodzieży m.in. kaczki z logiem partii.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości wręczyli prezenty młodym posłankom i posłom. Wśród specjalnych upominków znalazły się gadżety z logiem partii. Najwięcej uśmiechu wywołała jednak żółta kaczka ubrana w niebieski kombinezon, na którym widniało logo Prawa i Sprawiedliwości. 

Krytyczne głosy młodzieży

Młodzi ludzie mieli również możliwość spędzić czas przy mównicy, by nagłośnić kwestie, które im się nie podobają. Oberwało się m.in. ministrowi edukacji Przemysławowi Czarnkowi oraz całemu systemu edukacji w szkołach.

Poruszono również temat szalejącej obecnie inflacji. Głównym tematem poselskich wystąpień były jednak kwestie związane z historią, a także żołnierzami Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych. Młodzi posłowie i posłanki pytali przedstawiciela Ministerstwa Edukacji i Nauki, czy resort planuje stworzyć cykl zajęć z udziałem żołnierzy wojsk obrony terytorialnej, historyków, kombatantów, świadków historii w szczególności w szkołach podstawowych.

Dzień Dziecka w Sejmie 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka atrakcje przygotowano też m.in. w Sali Kolumnowej.

"Bardzo serdecznie was witam w tym wyjątkowym dniu. To jest święto wasze - wszystkich dzieci - tym mniejszych i tych większych i z tej okazji (...) chcieliśmy wam ten dzień umilić i pokazać, że Sejm może być też miejscem dobrej zabawy" - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek do dzieci przed Salą Kolumnową.

Marszałek życzyła dzieciom, aby zawsze były uśmiechnięte i miały jak najwięcej powodów do radości. "Mam nadzieję, że polski parlament sprosta waszym wymaganiom i każde z was za tymi magicznymi drzwiami znajdzie dla siebie coś miłego" - powiedziała, zachęcając do zabawy.

"Wiem, że są z nami dzieci z Ukrainy - bardzo gorąco was witamy" - dodała Witek i przywitała je oklaskami. "Ogromnie się cieszę, że znalazłyście wśród polskich dzieci tak wielu przyjaciół. To jest wspaniałe. Oby też przyjaźnie trwały już zawsze" - dodała.

Następnie marszałek Witek wspólnie z wicemarszałek Sejmu Małgorzatą Kidawą-Błońską i tłumnie zgromadzonymi dziećmi otworzyły drzwi do Sali Kolumnowej. Wraz z nimi marszałek Witek podchodziła do różnych stanowisk, m.in Komendy Głównej Policji, gdzie można było pobrać odciski palców. Atrakcje przygotowało też Nadleśnictwo Sokołów, które zachęcało do wspólnego wykonania "lasu w słoiku". Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się dmuchane zamki. Dzieci mogły posilić się m.in. popcornem, lodami i watą cukrową.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka