Tomasz Sekielski zostanie redaktorem naczelnym "Newsweeka". Fakt ten wywołał sporo komentarzy w mediach społecznościowych. (fot. Instagram/Tomasz Sekielski)
Tomasz Sekielski zostanie redaktorem naczelnym "Newsweeka". Fakt ten wywołał sporo komentarzy w mediach społecznościowych. (fot. Instagram/Tomasz Sekielski)

Fala komentarzy po zatrudnieniu Sekielskiego w Newsweeku. Gratulacje i wątpliwości

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 111
W środę ogłoszono, że nowym redaktorem naczelnym "Newsweeka" zostanie Tomasz Sekielski. Wywołało to mnóstwo komentarzy w mediach społecznościowych. Co o tym wyborze myślą osoby ze świata mediów?

Reakcje na nowego naczelnego "Newsweeka" 

Sekielskiemu pogratulował były redaktor naczelny. - Nowemu naczelnemu Newsweeka gratuluje i życzę powodzenia - napisał Tomasz Lis. 

Uszczypliwą opinią podzielił się m. in. dziennikarz Samuel Pereira.

— Tomasz Sekielski redaktorem naczelnym Newsweeka. Wytłumaczy się w końcu ze swojej współpracy z Markiem Lisińskim, którego lansowano również na łamach Newsweeka, czy „nie mów nikomu”? — zareagował redaktor naczelny tvp.info.

— Tomek Sekielski nowym naczelnym "Newsweeka". Mistrz, wzór oraz - będzie co prawda krygował się i zaprzeczał - prawdziwy dziennikarski romantyk :) Powodzenia! — pisze Janusz Schwertner, redaktor Onetu.

Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu również optymistycznie zareagował na zatrudnienie Sekielskiego w "Newsweeku".

— Dobry dzień dla mediów w Polsce. Super człowiek, super wybór. Welcome, Sekielski — napisał na Twitterze.

— Gratulacje Tomku... świetny wybór i świetna wiadomość — pisze Agnieszka Burzyńska.

Anna-Maria Żukowska, współprzewodnicząca Nowej Lewicy nie ukrywa, że liczyła, że na stanowisko redaktora naczelnego "Newsweeku" zatrudniona zostanie kobieta. Gratuluje ona jednak Sekielskiemu i życzy powodzenia.

— Gratulacje i powodzenia! (Chociaż osobiście bardzo liczyłam, że stery przejmie kobieta). — przekazała na Twitterze.

— Czyli PiS zmontowało aferę na Lisa przy użyciu CBA, żeby wsadzić do Newsweeka antypisowskiego Sekielskiego. Ma to sens. — zauważa Grzegorz Wszołek z Salon24.pl. — Kolejna durna teoria z palucha pewnego mecenasa i jego szczujni, na którą nabrali kilkuset pelikanów. — dodaje.

Wieść o nowym naczelnym "Newsweeka" skomentował też Tomasz Terlikowski, który zatrudnienie Sekielskiego uważa za "ciekawy ruch".

— Tomasz Sekielski nowym naczelnym "Newsweeka". To ciekawy ruch wydawnictwa i poważne wyzwanie dla nowego redaktora naczelnego, któremu szczerze życzę powodzenia!!! — napisał na Facebooku.RB


Czytaj: 

Ukrainka rozpoznała swoje rzeczy na rosyjskim czołgu. Złodziej kradł na froncie

Włochy. Dzieci będą mogły otrzymać nazwiska obu rodziców

Konsultacje międzyrządowe między Polską a Ukrainą. Szykują się nowe porozumienia

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura