Dlaczego Polska nie dostała pieniędzy z KPO? Jaki wymienia "prawdziwe kamienie milowe"

Patryk Jaki w "Gościu Wydarzeń" Polsat News
Patryk Jaki w "Gościu Wydarzeń" Polsat News
- Prawdziwe kamienie milowe to zgoda na państwo federalne, rezygnacja z polskich ambicji, zgoda na proniemieckiego premiera i zamienienie kościołów na hipermarkety. Piąty kamień milowy to odpuszczenie Ukrainy - wymienił Patryk Jaki, pytany dlaczego wcześniej Polska nie otrzymała pieniędzy z KPO.

Polityk Solidarnej Polski w „Gościu Wydarzeń” Polsat News powiedział, że jego ugrupowanie od początku głosowało przeciwko KPO. - Od początku mówiłem, że jeżeli się na to zgodzimy, to będziemy szantażowani tymi pieniędzmi, złożymy się na kredyt na inne państwa i niewiele z tego otrzymamy - mówił.

Przeczytaj: Macron mówi, że Putin popełnił historyczny błąd, ale nie powinniśmy poniżać Rosji

– Trzeba zrozumieć, dlaczego byśmy nie mieli tych pieniędzy. Przecież nie dlatego, że są jakieś problemy z sądownictwem, bo to jest tylko pretekst. Są prawdziwe 4 kamienie milowe, które by spowodowały, że Polska by otrzymała te środki unijne. Pierwszy kamień milowy to jest zgoda na państwo federalne, rezygnacja z polskich ambicji, zgoda na proniemieckiego premiera i najlepiej zamienienie kościołów na hipermarkety. To są rzeczy, ja jestem przekonany, że gdybyśmy to zrobili, to wszystkie pieniądze proszę bardzo – wymieniał Patryk Jaki.

Polityk dodał, że jest jeszcze piąty kamień milowy. - To znaczy odpuszczenie Ukrainy i zgodzenie się na to co chce Macron, to znaczy, żeby Ukraina oddała część terytorium. Wtedy Niemcy i Francuzi byliby zadowoleni. Im przeszkadza ambitna Polska. Oni nie chcą silnej Polski. Reszta to są preteksty - mówił.

Dodał, że unijna "zielona polityka i Fit for 55 to szaleństwo". - Ta cała polityka opiera się w głównej mierze na rosyjskim gazie - powiedział Patryk Jaki.

ja

Czytaj także:

Tusk: PiS znowu zablokował pieniądze z KPO. "Każą nam iść do lasu i chrust zbierać"
"Szeregowiec Ryan" w wydaniu ukraińskim. Nagrali, jak wrzucił granat do rosyjskiego czołgu
Konfederacja poza Sejmem. Prof. Henryk Domański: Dziwi, że spadek nastąpił tak późno
Czarnek: Ustawa "Lex Czarnek 2.0" będzie obowiązywała od września. Co zakłada?
Rosyjskie przedszkolaki śpiewają, że są gotowe na śmierć za Putina

Lubię to! Skomentuj115 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka