Jarosław Gowin chce też przywrócenia starych zasad dotyczących składki zdrowotnej. Fot. gov.pl
Jarosław Gowin chce też przywrócenia starych zasad dotyczących składki zdrowotnej. Fot. gov.pl

Gowin do Kaczyńskiego: Jarku, ostrzegałem Ciebie i Mateusza

Redakcja Redakcja Porozumienie Obserwuj temat Obserwuj notkę 107
Jarosław Gowin nie pozostał dłużny Jarosławowi Kaczyńskiemu. Na uwagę prezesa PiS, że to on odpowiada za fatalną konstrukcję Polskiego Ładu, lider Porozumienia odpowiedział, że przeciwnie - ostrzegał przed tym, że to będzie "gniot".

Gowin: Jarku, ostrzegałem

"Jarku, gdy razem z moimi ekspertami ostrzegałem Ciebie i Mateusza, że Polski Ład będzie gniotem, a inflacja zje oszczędności Polaków, to zamiast słuchać wolałeś przekupywać moich posłów. I tymi metodami próbujesz dalej zaklinać rzeczywistość" - napisał Jarosław Gowin na Twitterze.

Czytaj: Kaczyński wskazał po nazwisku winnego fiaska Polskiego Ładu. To były wicepremier

Kaczyński zwala winę na Gowina

Jarosław Kaczyński na pytanie Polska Times, czy wiceministrowi finansów Arturowi Soboniowi udało się naprawić Polski Ład, ocenił, że "w ogromnej części tak". - Jednak tego wcześniejszego zamieszania nie da się cofnąć - podkreślił.

Pytany, czy ktoś poniósł za to odpowiedzialność, odpowiedział: - Pewien polityk, który mógłby być ważnym człowiekiem, ale nie wróżę mu już specjalnej kariery. On był głównym odpowiedzialnym.

- Plan Polskiego Ładu był nie najgorzej skonstruowany, ale potem dodano do niego ulgę dla klasy średniej. A to był pomysł Jarosława Gowina, który skomplikował ten system i uczynił go fatalnym. Gdzie dziś jest Gowin to państwo wiecie - dodał Kaczyński.

Porozumienie wyszło z koalicji przez Polski Ład

Z kolei Iwona Michałek, posłanka Porozumienia i była wiceminister napisała: "W jakiej Kaczyński musi być w rozpaczy, że obwinia kogoś, kogo już od roku nie ma w rządzie. Panie Prezesie PIS, tych kłamstw już nikt nie kupi. To Pan ze swoimi marionetkami – milionerami doprowadził do tego chaosu #PolskiNieład za co daliście swoim ogromne nagrody".

Premier Mateusz Morawiecki wystąpił w sierpniu ub. roku z wnioskiem o dymisję wicepremiera i ministra rozwoju Jarosława Gowina za krytykę sztandarowego projektu jego rządu – Polskiego Ładu. Lider Porozumienia podkreślił natomiast, że jego dymisja oznacza koniec Zjednoczonej Prawicy. Internauci krytykują Gowina, że na początku sam popierał Polski Ład i się pod nim podpisał.

ja

Czytaj także:

Premier Morawiecki o statusie kandydata do UE dla Ukrainy: to historyczny moment

Miedwiediew opisał "zagranicznych kolegów". Zaatakował Kaczyńskiego i Morawieckiego

Rada Europejska podjęła decyzję. Ukraina i Mołdawia kandydatami do UE

Kaczyński wskazał po nazwisku winnego fiaska Polskiego Ładu. To były wicepremier

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka