Ukraiński dziennikarz zachwycony polskim Grotem. W tle żarty: Co znaczy ku***?

Ukraiński dziennikarz Illia Ponomarenko na Twitterze opublikował nagranie, na którym widać w akcji polski karabin szturmowy FB Radom MSBS Grot. Źródło: PAP/Vladyslav Karpovych
Ukraiński dziennikarz Illia Ponomarenko na Twitterze opublikował nagranie, na którym widać w akcji polski karabin szturmowy FB Radom MSBS Grot. Źródło: PAP/Vladyslav Karpovych
Ukraiński dziennikarz Illia Ponomarenko na Twitterze opublikował nagranie, na którym widać w akcji polski karabin szturmowy FB Radom MSBS Grot. Reporter jest zachwycony polską bronią i serdecznie dziękuje za jej dostarczenie. Internauci wyłapali jednak jedno słowo w nagraniu i w zabawny sposób tłumaczą jego znaczenie.

Polski Grot jest z rodziny karabinków Modułowego Systemy Broni Strzeleckiej (MSBS). Wystrzeliwane są z niego pociski 5.56 x 45 mm, a pojemność magazynku to 30 lub 60 naboi w zależności od modelu. Uważany jest za najlepszą broń "na 50 jardów". 

Ukraiński dziennikarz zachwycony polskim karabinem 

Illia Ponomarenko opublikował dziś na swoim Twitterze nagranie, na którym widać polski karabin szturmowy FB Radom MSBS Grot w akcji w Siewierodoniecku. Wynika, że ukraiński dziennikarz jest zachwycony działaniem broni i dziękuje Polsce za dostarczenie go na Ukrainę. 

Co to znaczy ku***?

Internauci na nagraniu zwrócili natomiast uwagę na okrzyk w tle. Wyraźnie słychać jak ktoś na wideo krzyczy słowo "ku***". Nie obeszło się to bez komentarzy i próby wyjaśnienia słowa. Padły bardzo ciekawe i zabawne definicje słowa.

Jeden z użytkowników Twittera napisał, że słowo "ku***" w języku polskim oznacza "cześć, moi rosyjscy przyjaciele".

W odpowiedzi na nagranie inny internauta wytłumaczył, że "k..." jest "jednym z wielu systemów uzbrojenia dostarczanych na Donbas przez Polskę". 


Straty Rosjan

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy ogłosił w piątek, że przez cztery miesiące inwazji na Ukrainę wojsko rosyjskie straciło 1507 czołgów, 3637 pojazdów opancerzonych, 216 samolotów, 183 helikoptery, 759 systemów artylerii, 241 wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet, 99 systemów przeciwlotniczych, 2553 inne pojazdy i cysterny, 14 jednostek pływających i 622 drony. Zginęło 34 530 żołnierzy.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj34 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka