Atak Rosjan na centrum handlowe na Ukrainie. W środku było ponad tysiąc cywilów [WIDEO]

Rosyjski pocisk trafił w centrum handlowe w Krzemieńczuku.Fot. KOP.NET.UA
Rosyjski pocisk trafił w centrum handlowe w Krzemieńczuku.Fot. KOP.NET.UA
Rosyjski pocisk trafił w centrum handlowe w Krzemieńczuku, gdzie było ponad 1 tys. cywilów. "Nie sposób nawet pomyśleć, ile jest ofiar" - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Rosyjskie pociski spadły na centrum handlowe

Centrum handlowe Amstor w Krzemieńczuku w obwodzie połtawskim ostrzelano o godz. 15.50 miejscowego czasu (14.50 w Polsce). Rosjanie uderzyli rakietami X-22 wystrzelonymi z bombowców dalekiego zasięgu Tu-22 M3, podało dowództwo Sił Powietrznych ZSU. Samoloty wroga leciały z lotniska Szajkowka, a starty przeprowadzono z rejonu Kurska.

Według najnowszych danych szefa Ministerstwa Obrony Cywilnej Dmytro Łunina, w wyniku ataku zginęło 10 osób, a 40 zostało rannych i poszkodowanych.

Podano, że 21 osób zostało hospitalizowanych, z czego 6 w stanie ciężkim. Kolejnych 29 osób było leczonych ambulatoryjnie (bez hospitalizacji), w tym dwoje dzieci.


Z pożarem walczy ponad stu strażaków. Na miejsce zmierza pociąg gaśniczy. Powierzchnia pożaru przekroczyła 10 tys. m kw.Zełenski: Ludzie chcą normalnie żyć

"Okupanci uderzyli pociskami w centrum handlowe, w którym było ponad tysiąc cywili. Centrum handlowe płonie, ratownicy zajmują się gaszeniem pożaru, liczby ofiar nie można sobie nawet wyobrazić. Żadnego zagrożenia dla armii rosyjskiej tam nie ma. Brak wartości strategicznej. Tylko ludzie chcą normalnie żyć, co tak wkurza okupantów" - napisał Wołodymyr Zełenski.

"Rosja cały czas odreagowuje swoją bezsilność na zwykłych ludziach" - dodał prezydent Ukrainy.Szef biura prezydenta Andrij Jermak w reakcji na ostrzał zaapelował o uznanie Rosji za kraj sponsorujący terroryzm.

Reakcja USA na atak w Krzemieńczuku

Stany Zjednoczone odpowiedziały na rosyjski atak rakietowy na centrum handlowe w Krzemieńczuku.

"Z Krzemieńczuka napływają przerażające raporty i zdjęcia po rosyjskim uderzeniu rakietowym w zatłoczone centrum handlowe. Świat pociągnie Kreml do odpowiedzialności za jego działania na Ukrainie" - napisała ambasador USA na Ukrainie Bridget A. Brink.


ja

Czytaj także:

Milioner ma radę. "Nie żreć tyle mięsa" i nie jeździć na wakacje, wtedy będzie lepiej

G-7: nowe sankcje na Rosję i nowa broń do obrony powietrznej dla Ukrainy

Ząbki pod Warszawą. Autobus miejski zderzył się z ciężarówką

Nawet 2,5 mln domów bez TVN, Polsatu, TV Puls i TV Trwam

Lubię to! Skomentuj50 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka