Ząbki pod Warszawą. Autobus miejski zderzył się z ciężarówką

Nie wiadomo, dlaczego autobus wbił się w tył naczepy.
Nie wiadomo, dlaczego autobus wbił się w tył naczepy.
Na drodze wojewódzkiej nr 631 w Ząbkach pod Warszawą autobus miejski wbił się w ciężarówkę. Jedna osoba zginęła, kilka jest poważnie rannych. Na miejsce przyleciały śmigłowce LPR.

Zginął pasażer autobusu

Na wysokości ul. Szwoleżerów z niewyjaśnionych przyczyn autobus linii "Ząbki-2" uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego.

Zginęła jedna osoba, osiem jest ciężko rannych - poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

Jak dowiedziała się PAP ofiarą śmiertelną jest jeden z pasażerów, natomiast wśród rannych zabranych do szpitala jest kierowca autobusu.

Śmigłowce LPR przyleciały po rannych

Rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Justyna Sochacka przekazała, że do zdarzenia zostały zadysponowane dwa śmigłowce - jeden z Warszawy, drugi z Sokołowa Podlaskiego. - Śmigłowiec z Warszawy zabrał na pokład mężczyznę z poważnymi obrażeniami nóg. Został przetransportowany do jednego z warszawskich szpitali - powiedziała Sochacka.

- Natomiast śmigłowiec z Sokołowa Podlaskiego miał zabrać kobietę z wielonarządowymi urazami. W końcu kobieta została jednak zabrana do szpitala karetką pogotowia - dodał rzeczniczka LPR.

Ważne: Atak Rosjan na centrum handlowe na Ukrainie. W środku było ponad tysiąc cywilów [WIDEO]

Kierowcy utknęli w gigantycznych korkach

Po zderzeniu autobusu z ciężarówką na skrzyżowaniu ulicy Szwoleżerów z aleją Piłsudskiego w Ząbkach, kierowcy utknęli w gigantycznych korkach. Droga zablokowana jest w obydwu kierunkach. Zakorkowana jest Trasa Siekierkowska od węzła Marsa do miejsca wypadku oraz w drugim kierunku do skrzyżowania z ulicą Skorupki.

Stoi też ulica Chełmżyńska od ulicy Strażackiej w kierunku Ząbek oraz sama ulica Strażacka.

Trwa akcja ratunkowa. Na miejscu pracuje 8 zespołów ratownictwa medycznego i 16 zastępów straży pożarnej. To 60 strażaków w tym sekcja ratownictwa medycznego PSP.

W akcji ratowniczej biorą udział dwa śmigłowce LPR, które wylądowały na drodze i jeden zadysponowany przez wojsko, który lądował na pobliskim boisku.

ja

Czytaj także:

Milioner ma radę. "Nie żreć tyle mięsa" i nie jeździć na wakacje, wtedy będzie lepiej

G-7: nowe sankcje na Rosję i nowa broń do obrony powietrznej dla Ukrainy

Integracja w ramach Trójmorza. Padła ważna deklaracja

Nawet 2,5 mln domów bez TVN, Polsatu, TV Puls i TV Trwam


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości