W ciągu ostatnich 24 godzin samoloty uderzeniowe Sił Zbrojonych Ukrainy dokonały potężnych nalotów na pozycje Rosjan. Źródło: Twitter/Status-6
W ciągu ostatnich 24 godzin samoloty uderzeniowe Sił Zbrojonych Ukrainy dokonały potężnych nalotów na pozycje Rosjan. Źródło: Twitter/Status-6

Ukraińcy urządzili sobie powietrzną strzelnicę. Potworne straty Rosjan

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 76
Jak podaje agencja Ukrinform, w ciągu ostatnich 24 godzin samoloty uderzeniowe Sił Zbrojonych Ukrainy dokonały potężnych nalotów na pozycje Rosjan. W konsekwencji zostały zniszczone m.in. skład amunicji i pojazdy opancerzone.

Ciąg dalszy strat rosyjskiej armii

"We wszystkich obszarach działań wojennych ukraińskie samoloty szturmowe Su-25 i bombowce Su-24m wykonały do dwudziestu grupowych lotów bojowych" – poinformowało za pośrednictwem Telegrama ukraińskie lotnictwo. 

Jak dodano w oświadczeniu, w wyniku nalotów zniszczono magazyn amunicji, stanowiska dwóch grup taktycznych, kilkadziesiąt wozów opancerzonych oraz "siłę żywą nieprzyjaciela". 

Wyspa Węży ostrzeliwana przez ukraińską armię 

W poniedziałek rzeczniczka ukraińskiego Dowództwa Południe Natalia Humeniuk powiedziała, że siły ukraińskie kontynuują operację przeciw wojskom rosyjskim na Wyspie Węży i minionej nocy przeprowadziły skuteczne ostrzały, trafiony został zestaw rakietowy Pancyr-S.

"Tej nocy było ponad 10 celnych trafień, sprawdzamy rezultaty, ale już teraz mamy pierwszą odpowiedź - trafiony został jeszcze jeden zestaw rakietowy Pancyr-S1" - powiedziała Humeniuk. Rzeczniczka Dowództwa Operacyjnego Południe Sił Zbrojnych Ukrainy wypowiadała się na briefingu w Kijowie.

Zapewniła, że operacja przeciwko oddziałom Rosji na wyspie jest długoterminowa. Dodała też, że na Morzu Czarnym są obecnie dwa rosyjskie okręty wojenne, które przenoszą 16 pocisków manewrujących.

O atakach w rejonie Wyspy Węży armia ukraińska informuje od ponad tygodnia. Były to uderzenia m.in. na stację radarową i rosyjski system przeciwlotniczy. Wojska rosyjskie zajęły wyspę wkrótce po inwazji na Ukrainę z 24 lutego. Następnie, według strony ukraińskiej, rozmieściły tam zmodernizowane systemy rakiet przeciwlotniczych, stacje walki elektronicznej i inną broń oraz sprzęt, by zapewnić osłonę dla ewentualnego desantu lub zmasowanego ostrzału Odessy.

MP

Czytaj dalej:Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka