Marszałek Senatu stwierdził, że w funkcji Prokuratora Generalnego widziałby adwokata Romana Giertycha. Źródło: flickr.pl/wkipedia
Marszałek Senatu stwierdził, że w funkcji Prokuratora Generalnego widziałby adwokata Romana Giertycha. Źródło: flickr.pl/wkipedia

Tomasz Grodzki mówi, na jakim stanowisku widziałby Romana Giertycha. W sieci zawrzało

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 87
Tomasz Grodzki brał udział w spotkaniu z mieszkańcami powiatu polickiego. Wypowiedział się on m.in. o tym co by się zmieniło, gdyby wybory wygrała opozycja. Marszałek Senatu stwierdził, że w funkcji Prokuratora Generalnego widziałby adwokata Romana Giertycha, który słynie z "rozliczania" partii rządzącej.

Tomasz Grodzki spotkał się z mieszkańcami powiatu polickiego. Marszałek Senatu stwierdził w trakcie rozmowy, że po wyborach parlamentarnych, które odbędą się jesienią przyszłego roku, PiS będzie mógł chcieć stworzyć koalicję z Polskim Stronnictwem Ludowym, a nie jak jest mówione z Solidarną Polską. 

Giertych na Prokuratora Generalnego? Pomysł Grodzkiego 

Lokalny "Dziennik Policki" relacjonował również, że Grodzki mówił także, że po wygranej w wyborach Platformy Obywatelskiej TVP zostanie zlikwidowane. Marszałek Senatu mówił również, że opozycja chce rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości oraz Prokuratora Generalnego. 

Co ciekawe na tą drugą funkcję Grodzki ma już kandydata. A jest nim Roman Giertych. 

Marszałek Grodzki zaznaczył zarazem, że "priorytetem nie jest odsunięcie PiS od władzy. Priorytetem jest odbudowa Polski poprzez odsunięcie PiS od władzy". 

Fala komentarzy po zaskakującej propozycji Grodzkiego 

Propozycja Tomasza Grodzkiego w kontekście Romana Giertycha wywołała w sieci fale komentarzy. Jednym z komentujących był m.in. prawnik, a prywatnie ojciec rapera Maty Marcin Matczak. 

"Pisałem już o tym, że mec. Giertych, mimo że jest bardzo dobrym prawnikiem, nie powinien rozliczać PiS, np. jako przyszły prokurator generalny. Jest zbyt mocno, przez osobiste ataki na Niego, zaangażowany emocjonalnie w sprawę, stąd łatwo Go oskarżyć o stronniczość i polityczność" – stwierdził Matczak na Twitterze. 

Redaktor naczelny i współwłaściciel Bezprawnik.pl Jakub Kralka stwierdził natomiast, że Roman Giertych jak i Tomasz Lis "powinni być już ludźmi w przestrzeni publicznej słusznie minionymi".

"Roman Giertych podobnie jak Tomasz Lis powinni być już ludźmi w przestrzeni publicznej słusznie minionymi. Mieli swój czas, mieli swoją szansę, obecnie są zradykalizowani, sfrustrowani i bez absolutnie żadnego sensownego wkładu w debatę publiczną"' – napisał Kralka. 

Komentarz Giertycha 

Roman Giertych także odniósł się do słów Grodzkiego za pośrednictwem Twittera. Jak zauważył "jest wiele lepszych od niego kandydatów" i sam nie zamierza "pchać się na tę mordęgę" jak określa stanowisko Prokuratora Generalnego. 

"Nie wiem, kto będzie przyszłym Prokuratorem Generalnym. Jest wielu lepszych ode mnie kandydatów: Bodnar, Tuleja i wielu innych. Nikt też o zdrowych zmysłach nie będzie się na tę mordęgę pchał. Ale miło patrzeć na strach pisowców. Aż chciałoby się im powiedzieć: niewinni nie mają się czego bać" – stwierdził Giertych. 

O dłuższy komentarz postarał się jednak w filmie na swoim kanale YouTube o tytule "Kto następnym prokuratorem generalnym? - Roman Giertych komentarz, 28.06.2022".

MP

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka