Lis: Tusk dał bardzo mocny wykład o władzy antynarodowej. Komentarze o konwencji PO

W Radomiu trwa konwencja Platformy Obywatelskiej. Źródło: PAP/Adam Kumorowicz
W Radomiu trwa konwencja Platformy Obywatelskiej. Źródło: PAP/Adam Kumorowicz
W Radomiu trwa konwencja Platformy Obywatelskiej. Przemawiali na niej m.in. lider partii opozycyjnej Donald Tusk czy posłanka Kinga Gajewska. W sieci pojawiło się wiele komentarzy dotyczących "Konwencji Przyszłości".

Konwencja Platformy Obywatelskiej odbywa się w sobotę w Radomiu. Hala widowisko-sportowa Radomskiego Centrum Sportu, która pomieści 5 tysięcy ludzi została w całości wypełniona. Jak zapowiadał przed konwencją rzecznik PO Jan Grabiec "to może być największa impreza polityczna od lat"

Z tej okazji w sieci pojawiło się wiele komentarzy odnoszących się do konwencji Platformy Obywatelskiej. Swoją opinią podzielił się m.in. były redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis.

Lis: Bardzo mocny wykład o władzy antynarodowej 

Tomasz Lis skomentował na swoim Twitterze przemówienie Donalda Tuska. Stwierdził on, że Donald Tusk "dał wykład jak rządy PiS od lat uderzają w miliony zwykłych ludzi". Jego zdaniem lider PO "dał bardzo mocny wykład o władzy antynarodowej".

"Przez lata powtarzano niezupełnie prawdziwą tezę, ze Polaków praworządność i konstytucja nie interesują. Ale Ok. To dziś Tusk daje wykład jak rządy PiS od lat uderzają w miliony zwykłych ludzi. Bardzo mocny wykład o władzy antynarodowej" – napisał Lis na Twitterze. 

Podobnego zdania jest również Roman Giertych. Uważa on, że oprócz "dobrego i ostrego wystąpienia" Donalda Tuska bardzo dobry debiut miał również posłanka Kinga Gajewska. 

"Bardzo dobre i ostre wystąpienie Donalda Tuska. I niezwykle udany debiut, na takim szczeblu, Kingi Gajewskiej" – ocenił adwokat.

Polityk PiS zarzuca kłamstwo Tuskowi 

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel w nawiązaniu do postu Ministerstwa Edukacji i Nauki zarzucił Donaldowi Tuskowi mówienie nie prawdy podczas konwencji. Mianowicie chodzi o wypowiedź dotyczącą zarobków nauczycieli. "Nauczycielom i nauczycielkom ta władza w tym samym tygodniu, kiedy dała sobie - ministrom, prezydentowi, premierowi - podwyżki od 40 do 60 proc. - w tym samym czasie powiedziała polskim nauczycielom i nauczycielkom, że mogą dostać 4 proc. podwyżki przy inflacji 16 proc." – mówił Donald Tusk. 

"Donald Tusk nie powiedział prawdy? Dziwne..." – napisał Fogiel w odniesieniu do danych Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Szef portalu TVP Info Samuel Pereira stwierdził natomiast, że jeżeli Donald Tusk będzie skupiał się w swoich wystąpieniach jedynie na "nienawiści do PiS" to PO nie wygra wyborów. 

Porównania z konwencją PiS

Niektórzy internauci postanowili porównać konwencję Platformy Obywatelskiej z zjazdem Prawa i Sprawiedliwości. Jeden z użytkowników Twittera wstawił zdjęcia z obu konwencji komentując, że "obrazy mówią więcej, niż 1000 słów".

Inny natomiast z użytkowników portalu społecznościowego zestawił zdjęcia Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego, którzy przemawiają podczas konwencji ich partii. Zapytał przy tym w ironiczny sposób "wódz czy wuc"? 


MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj44 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka