Fot. Facebook/profil Donalda Tuska
Fot. Facebook/profil Donalda Tuska

Tusk odpowiada Dudzie na słowa o "zaciskaniu zębów"

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 93
"Dziś tysiące kredytobiorców dostało z banku informację o wyższych ratach. Wszyscy ufnie i z optymizmem zacisnęli zęby" – w ten sposób lider PO Donald Tusk odniósł się na Twitterze do apelu Andrzeja Dudy ws. inflacji.

Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami Lipska wskazał, że bardzo trudno zatrzymać inflację; podkreślił, że, choć w różnym stopniu, rośnie ona w wielu krajach. - Dzisiaj musimy się pogodzić z tym, że mamy naście procent inflacji i starać się jakoś zaradzić tej sytuacji w momencie, w którym ceny paliw, o których wiadomo, że zależy od nich mnóstwo cen (...) po prostu szaleją, i to dzieje się w aspekcie światowym - przekonywał.

"Zaciśnijcie zęby", jakoś to będzie. Prezydent Duda zwrócił się do Polaków

Jak zauważył, rząd podejmuje liczne działania, by jej zapobiegać. Prosił obywateli, by "trochę zacisnęli zęby, żeby byli optymistami". - Nikt z nas się nie spodziewał, że to na nas przyjdzie, nie wywołaliśmy wojny na Ukrainie, nie wywołaliśmy pandemii koronawirusa, nie przynieśliśmy jej tutaj - podkreślił Duda. Apelował do Polaków, by w tej sytuacji byli razem i byli silni.

Do tych właśnie słów odniósł się lider PO Donald Tusk „Dziś tysiące kredytobiorców dostało z banku informację o wyższych ratach. Wszyscy ufnie i z optymizmem zacisnęli zęby” – napisał.

Jutro ma zapaść decyzja w sprawie wysokości stóp procentowych NBP. Analitycy szacują, że RPP podniesie stopy procentowe o 75 pkt. bazowych.

ja

Czytaj także:

"Jerzy Urban by się nie powstydził". Morawiecki komentuje "maile Dworczyka"

UE zabiera się za kryptowaluty. Są wstępne porozumienia w sprawie regulacji rynku

Ojciec wiceministra edukacji molestował członka rodziny? Maciej Rz. zatrzymany

Ekstremalne manewry ukraińskich pilotów. Nagranie z kokpitu robi wrażenie

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka