Ekstremalne manewry ukraińskich pilotów. Nagranie z kokpitu robi wrażenie

W sieci pojawiło się nagranie z akcji wojskowego samolotu SU-25. Źródło: Twitter/@Osinttechnical
W sieci pojawiło się nagranie z akcji wojskowego samolotu SU-25. Źródło: Twitter/@Osinttechnical
W sieci pojawiło się nagranie z akcji wojskowego samolotu SU-25. Możemy na nim zobaczyć jedną z misji ukraińskiego pilota, która została wykonana tuż nad ziemią. Wideo zostało opublikowane przez Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Przedstawiony na nagraniu pilot SU-25 wykonuję swoją misję tuż nad ziemią, wszystko po to, aby uniknąć wykrycia na rosyjskich radarach. 

Na wideo widać, że pilot w pewnym momencie wypuszcza flary, które mają na celu zmylić rakiety armii rosyjskiej. Chwilę później następuje ostrzał celów nieprzyjaciela. Po akcji widać jak w asyście drugiego SU-25, oba samoloty wracają do bazy.

Su-25 skuteczne w wojnie na Ukrainie

Pod koniec czerwca pisaliśmy o potężnych nalotach na pozycje Rosjan. W akcji zniszczono m.in. magazyn amunicji, stanowiska dwóch grup taktycznych, kilkadziesiąt wozów opancerzonych oraz "siłę żywą nieprzyjaciela". Do ataków użyto właśnie wyżej wymienionych samolotów szturmowych Su-25.

Su-25, który w NATO określany jest kodową nazwą Frogfoot, czyli żabia stopa, to poddźwiękowy samolot odrzutowy obsługiwany przez jednego pilota. "Suchoj" swój debiut miał w 1981 r. Maszyna posiada aż 11 węzłów uzbrojenia oraz napęd składający się z dwóch, niezależnie sterowanych silników i jest samolotem wsparcia, co oznacza, że służy głównie do ataków na cele naziemne.

MP

Czytaj dalej:
Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka