Prezydent Duda na Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze

Prezydent Andrzej Duda na Jasnej Górze, fot. PAP/Waldemar Deska
Prezydent Andrzej Duda na Jasnej Górze, fot. PAP/Waldemar Deska
Na Jasnej Górze w Częstochowie w niedzielę odbywają się główne uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. To jedno z największych dorocznych zgromadzeń w tym sanktuarium. W głównej eucharystii bierze również udział Prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Duda na centralnych obchodach pielgrzymki

Prezydent Andrzej Duda bierze udział w centralnych obchodach pielgrzymki w niedzielę przed południem. Mszy świętej przewodniczy ks. abp Adam Szal, metropolita przemyski.

- Nikt nie spodziewał się, że przyjdzie nam modlić się za Ojczyznę w tak trudnych czasach - rozpoczął swoje przemówienie prezydent:

Duda podziękował redemptorystom, ojcu dyrektorowi Tadeuszowi Rydzykowi, wszystkim współtwórcom i animatorom Radia Maryja oraz całej rodzinie Radia Maryja za "głęboką pamięć o ojczyźnie i o tym co jest dla ojczyzny rzeczywiście ważne by trwała. Za to, że codziennie stajecie w obronie świata wartości".

Jak podkreślił, państwo jest silne swoimi obywatelami, których "podstawową, najważniejszą komórką współistnienia i życia jest rodzina".  - Wszyscy wiemy, że rodzina to dwoje ludzi - kobieta i mężczyzna, którzy chcą razem być, razem tworzyć wspólnotę. Ale w jakże naturalny sposób nie mają oni poczucia pełni, jeżeli nie mają dziecka. Jeżeli nie mają elementu, który jest ukoronowaniem tej właśnie wspólnoty dwojga ludzi odmiennych płci, którzy chcą razem także dawać życie. Rozwijać społeczeństwo a zarazem rozwijać państwo - podkreślił prezydent.

- To dlatego właśnie mądre państwo i mądre władze stawiają na rodzinę i wspierają rodzinę ze wszystkich sił, bo jest ona gwarancją przetrwania państwowości, narodowości i społeczeństwa - dodał prezydent.

W poprzednich latach prezydent Andrzej Duda nie uczestniczył w Pielgrzymkach Rodziny Radia Maryja. Zawsze wystosowywał na tę okoliczność list, który odczytywał na Jasnej Górze przedstawiciel Kancelarii Prezydenta.

31. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

W tym roku spotkaniu Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze towarzyszy hasło „Z Maryją posłani w pokoju”.

- Będziemy bardzo mocno prosić o pokój i bezpieczeństwo. Rodzina Radia Maryja to rodzina, której zależy na zbawieniu wszystkich ludzi, na Ojczyźnie. Katolicy w Polsce to „olbrzym”. Jest nas wielu, ale niektórzy jeszcze nie angażują się apostolsko. Są jak w letargu, jak śpiący „olbrzym”. Trzeba, żeby wszyscy obudzili się do apostolstwa ewangelizacji - pisał w specjalnym komunikacie ojciec Tadeusz Rydzyk.

– To jest moment, w którym chcemy ucieszyć się swoją obecnością, wspólną modlitwą, jaką jako Rodzina Radia Maryja zanosimy przed oblicze Pana Boga. Chcemy dziękować podczas pielgrzymki za to, co jest naszym udziałem, a jednocześnie upraszać wszelkie potrzebne łaski. Przygotowujemy się od trzydziestej pielgrzymki w poszczególnych kołach i biurach Radia Maryja. To jest od roku do roku. To trwa poprzez formacje, codzienną modlitwę, ale i poprzez spotkania osób, które tworzą biura w swoich siedzibach, parafiach – komentował o. Dawid Wilczyński CSsR, redemptorysta odpowiedzialny za biura i Koła Przyjaciół Radia Maryja.

Radio Maryja - katolicki głos w twoim domu

Radio Maryja to ogólnopolska katolicka rozgłośnia radiowa, założona 8 grudnia 1991 r. Należy do Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. Zarządza nią o. Tadeusz Rydzyk. W ciągu minionych lat działalności przy Radiu Maryja powstały Telewizja Trwam, Nasz Dziennik, miesięcznik "W Naszej Rodzinie", a także Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Fundacja "Lux Veritatis" i Fundacja "Nasza Przyszłość".

ja

Czytaj także:

Andrij Melnyk nie jest już ambasadorem w Berlinie. Zełenski go zwolnił

Premier wstrząśnięty tym, co zobaczył na spotkaniu z Tuskiem w Szczecinie

To koniec. Prezydent Sri Lanki poddał się, rezydencja premiera w ogniu

Wróciła Love Parade pod zmienioną nazwą. Zobacz zdjęcia

Lubię to! Skomentuj93 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka