Rekordowe upały w Wielkiej Brytanii. Słońce roztopiło asfalt w bazie lotniczej RAF-u

Fala upałów w Wielkiej Brytanii roztopił asfalt w bazie sił powietrznych RAF. Źródło: flickr.com, CC BY 2.0
Fala upałów w Wielkiej Brytanii roztopił asfalt w bazie sił powietrznych RAF. Źródło: flickr.com, CC BY 2.0
Stacja Sky News ujawniła, że przechodząca przez Wielką Brytanię fala upałów roztopiła asfalt w miejscu postoju samolotów w bazie sił powietrznych RAF Cranwell. Sytuacja spowodowała, że odwołane zostały zaplanowane na poniedziałek i wtorek loty szkoleniowe.

Według źródeł Sky News, wysokie temperatury rozgrzały w poniedziałek asfalt tak mocno, że zapadały się w nim zarówno buty pilotów, jak i koła samolotów. Znajdująca się w hrabstwie Lincolnshire w środkowej Anglii RAF Cranwell jest jedną z czterech baz szkoleniowych, gdzie przechodzą ogólne szkolenie wszyscy przyszli piloci brytyjskich sił powietrznych.

Odwołane loty szkoleniowe 

Zapytany o to, czy loty szkoleniowe został faktycznie odwołane, rzecznik RAF odparł: "Jako środek zapobiegawczy, główny obszar obsługi samolotów w RAF Cranwell jest obecnie niedostępny do rutynowego użytku. Szkolenia lotnicze nie są dotknięte i kontynuowane będą poprzez wykorzystanie alternatywnych obszarów". Jak wyjaśnia Sky News, zapewne chodzi o położoną w odległości kilkunastu kilometrów inną bazę, RAF Barkston Heath.

Rekordowe upały w Wielkiej Brytanii 

W poniedziałek temperatura w Wielkiej Brytanii osiągnęła w szczytowym momencie 32 stopnie C, a według prognoz urzędu meteorologicznego Met Office do końca tego tygodnia będzie jeszcze rosła i możliwe jest nawet, że pobity zostanie historyczny rekord temperatury, wynoszący 38,7 stopnia.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka