Kaczyński odpowiadał sympatykom PiS w Grójcu. Jedno pytanie wprawiło ludzi w osłupienie

Jarosław Kaczyński spotkał się w Grójcu z sympatykami PiS. Odpowiadał tam m. in. na pytania wyborców oraz wypowiadał się na temat opozycji. (fot. PAP)
Jarosław Kaczyński spotkał się w Grójcu z sympatykami PiS. Odpowiadał tam m. in. na pytania wyborców oraz wypowiadał się na temat opozycji. (fot. PAP)
Jarosław Kaczyński spotkał się w Grójcu z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości. W trakcie wydarzenia, senator Stanisław Karczewski odczytywał zadane wcześniej pytania, z których jedno okazało się być szczególną deklaracją poparcia dla prezesa PiS. — Szanowny i kochany panie prezesie. Chcę bardzo podziękować za to wszystko, co robicie dla Polski i narodu polskiego, tak dobrze to nigdy nie było — brzmiał jej fragment.

"Tak dobrze to nigdy nie było:

W niedzielę prezes PiS odbył spotkanie z działaczami i zwolennikami jego partii w Zespole Szkół im. AK Obwodu "Głuszec" w Grójcu. Po wystąpieniu Kaczyńskiego, senator Stanisław Karczewski odczytywał z kartki zebrane pytania.

— Panie prezesie, ja czytam kolejne, bez wybierania, pytanie: Szanowny i kochany panie prezesie. Chcę bardzo podziękować za to wszystko, co robicie dla Polski i narodu polskiego, tak dobrze to nigdy nie było. Trwajcie, pomagajcie i pamiętajcie, że to wy jesteście Polakami i macie nam służyć jak najlepiej. Trwajcie przy Bogu i Maryi, a to wszystko będzie nam dane — przeczytał Karczewski.

Obecni na spotkaniu uczestnicy entuzjastycznie zareagowali na te słowa. Kaczyński odpowiedział:

— Ja mogę tylko powiedzieć, że władza jest służbą. Ja nie jestem ministrem, tylko skromnym prezesem partii, ale też się czuję sługą narodu.

Po spotkaniu senator podziękował prezesowi PiS za przyjazd oraz stwierdził, że wydarzenie to było "długie i bardzo ciekawe".

Spotkanie w Grójcu

Kaczyński w swoim przemówieniu zaczepił m. in. polityków opozycji, nazywając ją "niesłychanie agresywną".

— Jest to opozycja niesłychanie agresywna, niesłychanie ostra i co jest najbardziej istotne i na to chciałem państwu zwrócić uwagę, w gruncie rzeczy nieuznająca zasad demokracji, bo można powiedzieć, że oni przez cały czas odmawiają uznania wyniku wyborów, decyzji wyborców, decyzji, która prowadzi do powołania rządu innego niż ten, który oni sami mieli, taki, który uznaliby za swój — mówił.

Prezes PiS wspomniał także o programie wyborczym swojej partii.

— Ten program ogłosimy za dobrych kilka miesięcy. Tam będą nowe pomysły, a niektóre będą miały charakter naprawczy, bo my mamy odwagę się przyznać do tego, że pewne sprawy nam się nie udały — powiedział Kaczyński.


RB

Czytaj dalej:

Nieoficjalnie: Polityk PiS zawieszona po kontrowersyjnych wpisach na Twitterze

Iran wesprze Rosję w działaniach wojennych na Ukrainie. Przekaże jej potężną broń

HIMARS zbiera żniwa. Rosyjska dywizja straciła większość dowództwa

Lubię to! Skomentuj71 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka