Zaśpiewał "Córko Putina, idź się p...ć!". Rosyjska ambasada mu tego nie daruje

Portugalski piosenkarz Pedro Abrunhosa naraził się rosyjskiej ambasadzie w Portugalii. Podczas koncertu zaśpiewał piosenkę, w której krytykował m. in. Władimira Putina. (fot. Instagram/Pedro Abrunhosa)
Portugalski piosenkarz Pedro Abrunhosa naraził się rosyjskiej ambasadzie w Portugalii. Podczas koncertu zaśpiewał piosenkę, w której krytykował m. in. Władimira Putina. (fot. Instagram/Pedro Abrunhosa)
Portugalskie MSZ odrzuciło żądania rosyjskiej ambasady w Lizbonie, która nalegała na ukaranie pochodzącego z Portugalii muzyka Pedra Abrunhosy. W trakcie swojego występu mężczyzna śpiewał niepochlebne słowa w kierunku Władimira Putina i jego córki.

Portugalskie MSZ nie ukarze muzyka

W piątek ministerstwo wydało komunikat, w którym wyjaśniło, że choć nie zgadza się z "tonem i zawartością" przesłania piosenki, portugalskie władze nie wyciągną konsekwencji wobec artysty, bowiem w kraju tym obowiązuje wolność słowa.

2 lipca podczas koncertu w miejscowości Agueda, piosenkarz zaśpiewał krótki utwór, który zawierał tekst: "Władimirze Putinie, idź się p..ć! Rosyjski statku, idź się p...ć! Rosyjscy żołnierze, idźcie się p...ć! (...) Córko Putina, idź się p...ć!".

Rosjanie się odgrażają

Kilka dni po koncercie rosyjska ambasada zażądała od portugalskiego rządu wyciągnięcia konsekwencji wobec muzyka. Zapowiedziała także, że działalność Abrunhosy będzie monitorowana.

— Ambasada Rosji będzie czuwać nad interesami obywateli rosyjskich mieszkających w Portugalii, a żadne prowokacje podjęte wobec nich nie pozostaną bez odpowiedzi — podano w komunikacie.

61-letni piosenkarz odniósł się do sytuacji, twierdząc, że w dalszym ciągu zamierza bronić "słusznych spraw". Zaapelował też do rządu Portugalii o reakcję na "próbę zastraszenia" go przez rosyjską ambasadę.


RB

Czytaj też: 

Polski ochotnik walczący na Ukrainie nie żyje. Kim był?

Ogromny pożar w Sankt Petersburgu. Płonęła wielka powierzchnia zakładu

Kaczyński uspokaja Polaków. "Nikt nie będzie siedział w zimnym mieszkaniu"

Lubię to! Skomentuj30 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka