Rzucił jajkiem w samochód z Kaczyńskim. Policja wie, kto był sprawcą

Policja mocniej ukarze rzucającego jajkiem w Gnieźnie?
Policja mocniej ukarze rzucającego jajkiem w Gnieźnie?
Policja w Wielkopolsce wszczęła postępowanie ws. zagrożenia w ruchu drogowym po tym, jak w Gnieźnie mężczyzna rzucił jajkiem w samochód z Jarosławem Kaczyńskim. Sprawcy grozi teraz grzywna.

Mundurowi zareagowali na filmik, udostępniony w sieci. Jak pisaliśmy w Salonie24, kolumna z Jarosławem Kaczyńskim poruszała się ulicami Gniezna. Wtedy jeden z młodych mężczyzn rzucił w samochód z prezesem PiS jajkiem, przy aplauzie innej osoby. Trafiał w każde auto rządowe, które nadjeżdżało. 

Zobacz: Incydent na drodze, gdy przejeżdżał Kaczyński. Przeciwnik PiS rzucił jajkiem w samochód

Zmiana kwalifikacji czynu

Na początku policja uznała, że doszło do nieobyczajnego wybryku na drodze. Zmieniono jednak kwalifikację czynu. Lokalne media informowały o wytypowaniu, a następnie ukaraniu sprawcy mandatem w wysokości 100 złotych. 

- Po zapoznaniu się z nagraniem z Gniezna wszczęte zostały czynności wyjaśniające w sprawie wykroczenia w ruchu drogowym - art. 86 par. 1 kw w zw. z art. 76 kw. Rzucając jajkami w jadące pojazdy mężczyzna stworzył zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym - przekazała wielkopolska policja. 

  

Jednocześnie rzecznik tamtejszej policji Andrzej Borowiak w rozmowie z TVN24 nie chciał potwierdzić, że w Gnieznie doszło do obrzucenia jajkami kolumny VIP z Jarosławem Kaczyńskim na czele. 

Czytaj: 

Posłowie szykują podwyżki na czas ostrej inflacji. Zyskają też urzędnicy państwowi

Schroeder wcale nie jest na wakacjach. Oto prawdziwy powód wizyty w Moskwie

Nowe fakty o brutalnym porwaniu nastolatki w Poznaniu. Szajce grozi sroga kara


 GWLubię to! Skomentuj107 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka