Winfried Hermann z partii Zielonych zamieścił dość kontrowersyjną opinie w swojej pracy poświęconej wojnie. Źródło: commons.wikimedia.org
Winfried Hermann z partii Zielonych zamieścił dość kontrowersyjną opinie w swojej pracy poświęconej wojnie. Źródło: commons.wikimedia.org

Kontrowersyjna opinia niemieckiego polityka. "Nie tylko Rosja, ale też USA są złe"

Redakcja Redakcja Niemcy Obserwuj temat Obserwuj notkę 39
Minister transportu Badenii-Wirtembergii Winfried Hermann z partii Zielonych zamieścił dość kontrowersyjną opinie w swojej pracy poświęconej wojnie. Twierdzi on, że w związku z wojną na Ukrainie zbyt jednostronnie postrzegane są role Rosji i Zachodu. Jego zdaniem nie tylko Rosja jest "wojownicza" i "zła", a interwencje USA przyniosły wiele zniszczeń zamiast pokoju i demokracji.

"Konflikty zbrojne i zaangażowania wojenne ostatnich 30 lat nie uzasadniają obrazu, że tylko Rosja jest +wojownicza+ i +zła+ w wielokrotnym dochodzeniu swoich interesów za pomocą siły militarnej" - napisał Hermann w poświęconej wojnie pracy, którą poznała agencja dpa. "Szczególnie interwencje USA przyniosły wiele zniszczeń zamiast pokoju i demokracji" - uznał autor.

"USA naruszało prawo międzynarodowe"

Od końca Związku Radzieckiego Rosja prowadzi brutalne wojny z naruszeniem prawa międzynarodowego, z udowodnionymi zbrodniami wojennymi w rzekomych strefach interesów Rosji, na przykład w Czeczenii, Gruzji i Syrii - kontynuował Hermann. Jednak USA - wspierane przez poszczególne państwa NATO, takie jak Francja, Wielka Brytania i Niemcy - w tym samym okresie interweniowały "ze skoncentrowaną siłą militarną i częściowo także z naruszeniem prawa międzynarodowego w Iraku, Jugosławii, Kosowie, Afganistanie itd.".

Hermann skrytykował również "niewykorzystane szanse na pokój" od upadku Związku Radzieckiego i Układu Warszawskiego. Szansa na nową "architekturę bezpieczeństwa z kontrolą broni i rozbrojeniem, która uwzględnia także interesy byłych państw radzieckich i Rosji" została zaprzepaszczona na rzecz ekspansji NATO na wschód.

Odpowiedź ukraińskiego dyplomaty 

Były ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk skomentował te opinie na Twitterze: "zamiast relatywizować obrzydliwe zbrodnie wojenne Rosji na Ukrainie, powinien pan raczej martwić się o przepełnione pociągi regionalne".

MP

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj39 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka